Nuotolinio mokymosi galiaNuotolinio mokymosi galia

Pandemijos iššūkiai

2020 m. pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija stipriai paveikė kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Pastangos sustabdyti pandemijos protrūkį lėmė priverstinį perėjimą prie darbo iš namų, mokymosi internetu ar kasdienės veiklos organizavimo nuotoliniu būdu. Šis precedento neturintis technologijų naudojimas mums atvėrė naujas galimybes. Tam, kad nuotolinis darbas ir mokymasis taptų įprastu reiškiniu daugeliui Lietuvos gyventojų, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties ar gyvenamosios vietos yra ir bus svarbu stiprinti savo skaitmeninius įgūdžius ir gebėjimus.

Pandemijos metu daugelis iš mūsų susidūrė ir vis dar susiduria su vaizdo konferencijų, nuotolinio bendravimo programų naudojimosi iššūkiais. Pavyzdžiui, kaip dirbant ar mokantis nuotoliniu būdu prisijungti prie vaizdo konferencijos programėles („Zoom“, Slack“, „Microsoft Teams“ ar pan.), kaip tinkamai bendrauti su kitais kolegomis virtualiuose susitikimuose. Daugeliui teko išmokti internetu užsisakyti maistą į namus, susimokėti už komunalines paslaugas, užpildyti elektroninius dokumentus, e. būdu ir kitomis priemonėmis bendrauti su įvairiomis įstaigomis ir institucijomis.

Nuotolinis mokymosi galimybės dirbantiems Lietuvos gyventojams

Siekiant prisitaikyti prie kintančių gyvenimo sąlygų projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ mokymų organizatoriai taip pat buvo priversti bent laikinai, kol viešosios bibliotekos uždarytos, perkelti skaitmeninio raštingumo mokymus į nuotolinę erdvę. Ši krizė atvėrė naują galimybę dirbantiems gyventojams dalyvauti mokymuose, nes jiems savo darbo aplinką perkėlus į nuotolinę erdvę kaip niekad prisireikė stiprinti savo skaitmeninio raštingumo žinias ir įgūdžius.

Nuo 2020 m. balandžio mėn. iki dabar nuotoliniuose mokymuose dalyvavo apie 20000 gyventojų. Mokymų dalyviai įvairių Lietuvos valstybinių bei privačių organizacijų darbuotojai, pradedant nuo medicinos personalo, savivaldybių, teismų, kultūros darbuotojų iki pardavėjų, vadybininkų ir t.t. „Mokytis nuotoliniu būdu buvo itin paprasta ir patogu. Dalyvavau „Efektyvaus laiko planavimas ir bendravimas“ programoje. Įgytas žinias apie laiko planavimo, nuotolinio bendravimo įrankius taikau savo asmeninėje ir profesinėje veikloje“, - savo įspūdžiais dalinosi medicinos seserimi dirbanti Daiva. Paklausus dar vieno mokymo dalyvio Gedimino apie nuotolinius mokymus, jis prasitarė, - „Viskas pavyko puikiai. Dirbu darbų vadovu ir dažnai klientams prisireikia paskaičiuoti sąmatas. Sudalyvavau „Skaičiuoklė namams ir darbui“ programoje ir nenusivyliau. Išmokau atlikti nesudėtingus skaičiavimus, kurti lenteles, braižyti grafikus“.

Vienuolika nuotolinio mokymosi programų

Šiuo metu projekte yra siūloma vienuolika skirtingų skaitmeninio raštingumo mokymo programų. Pačios populiariausios programos nuotoliniu būdu išlieka „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas“, „Skaičiuoklė darbui ir namams“, „Pristatymų rengimas”, „Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais” bei „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”. Programų aprašymus galima rasti paspaudus šią nuorodą: https://www.prisijungusi.lt/mokymai/norintiems-pagilinti-zinias/.

Kviečiame visus norinčius registruotis į nuotolinius skaitmeninio raštingumo mokymus telefonu 8 620 20 961 arba e. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį."> Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. 

Skaitmeninio raštingumo mokymus organizuoja asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su partneriais UAB „Baltijos kompiuterių akademija”, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir VŠĮ „Informacinių technologijų institutas”.