Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka šiuo metu įgyvendina projektą „Generolas P. Plechavičius Čiutelių palivarke“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė. Liepos 1–5 dienomis Čiuteliuose (Radviliškio r. sav., Tyrulių sen.) esančiame Eugenijaus Miselio ūkyje, kur kadaise ūkininkavo P. Plechavičius, vyksta medžio drožėjų pleneras. Šiandien vyko plenero atidarymas, kurio metu buvo pristatyta projekto idėja ir plenero dalyviai – visoje Lietuvoje žinomi medžio drožėjai: Ričardas Ramanauskas, Eugenijus Arbušauskas, Eduardas Titas, Egidijus Impolis, Dalius Žymantas, Aurimas Šimkus. Šie tautodailės meistrai medžio skulptūromis, papuoštomis radviliškiečio kalvio Stanislovo Špuko metalo darbais, įprasmins generolo Povilo Plechavičiaus ūkininkavimo Čiuteliuose istorinį laikotarpį.

Susirinkusius pasveikino Asociacijos „Tyrulių bendruomenė“ pirmininkė Astutė Kurtkuvienė, kuri visiems pasakojo, kaip gimė projektas, kurio idėją palaikė Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė ir projektų vadovė Jolanta Kvedarienė. Bibliotekos direktorė pasidžiaugė projektu, nes juo įprasmintas šios iškilios istorinės asmenybės atminimas. E. Miselio ūkyje saugoma daug autentiškų daiktų, nuotraukų, primenančių generolo gyvenimą, jo nuveiktus darbus. V. Šukaitienė plenero dalyviams linkėjo neblėstančios kūrybos, stiprios sveikatos ir nuostabių rezultatų.

Tyrulių seniūnas Rimantas Liukumas dėkojo E. Miseliui už generolo Povilo Plechavičiaus išsaugotą istoriją ir projekto rengėjams už prasmingą projektą, kuriame menininkų darbai papuoš istoriją saugančio P. Plechavičiaus puoselėtą dvarelio teritoriją.

E. Miselio ūkis šiuo metu yra ten, kur stovėjo generolo P. Plechavičiaus dvaras (šioje vietoje generolas ūkininkavo 10 metų). Įgyvendinus projektą „Generolas P. Plechavičius Čiutelių palivarke“ tikimasi, kad ši vietovė bus įtraukta į Radviliškio rajono lankomų vietų žemėlapius. Šiandien ūkį valdo ir prižiūri E. Miselis ir visa jo šeima. Kiekvienas pastatas, pasak E. Miselio, turi savo istoriją, yra išlikusių ženklų, menančių laikotarpį, kai šiuose pastatuose buvo įsikūrusi karo lauko ligoninė.

Plenero atidarymo šventės dalyviams muzikinius kūrinius dovanojo Polekėlės mišri kapela „Vakaruška“ ir netradicinė kapela „Poleka“.

Projekto rėmėjai ir partneriai: Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė, UAB „Vipakus“, UAB „Vilimora“, ūkininkas Eugenijus Miselis, Zita ir Vygantas Vėževičiai, Asociacija „Tyrulių bendruomenė“, Tyrulių seniūnija, Generolo Povilo Plechavičiaus fondas.