Radviliškio viešoji biblioteka lankytojus kviečia aplankyti naujas parodas. Viešosios bibliotekos Kraštotyros-leidybos skyrius siūlo susipažinti su kraštiečių kūryba, Vaikų literatūros skyrius – su kuriančiais vaikais, jų tėveliais ir mokytojais, o Skaitytojų aptarnavimo skyrius – pasigrožėti Radviliškio rajono neįgaliųjų draugijos darbais.

Viešosios bibliotekos Konferencijų salėje ir Mažojoje galerijoje savo kūrybą pristato dvi Eglės. Viena jų – kraštietė Eglė Vaičiulytė, kuri kviečia susipažinti su jos vidiniu pasauliu, patyrimais, išgyvenimais. Antroji – jūžintiškė Eglė Skardžiūtė ir jos sparnuotųjų močiučių ekspozicija. 

Tai trečioji Eglės Skardžiūtės personalinė močiučių-angelų paroda. Keramikos amato mokėsi iš savo sesių – Linos ir Vaivos, kurios yra ir patarėjos, ir kritikės. Drauge jos dalijasi idėjomis, sprendžia problemas, džiaugiasi viena kitos sėkme, kartu įkūrė keramikos dirbtuves ir pasivadino Molio sesėmis. Jūžintiškės močiutės – sparnuotos gerumu, išmintimi ir polėkiu. Jos seka akimis kiekvieną, atėjusį jų aplankyti, ir paslaptingai šypsosi. „Močiutės yra mūsų angelai sargai, kurios kasdien – saugo, pataria, rūpinasi, užjaučia... Ir vėliau iš anapus tarsi jaučiame jų rūpestį, prisimename dvelkiantį gerumą“, – teigia darbų autorė.

Molio sesių ir pačios Eglės darbus galima apžiūrėti Molio sesės „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

Kraštietės Eglės Vaičiulytės grafikos darbų paroda „It“ – tai vizualinis liudijimas apie tai, kaip vidiniai išgyvenimai, susidūrimai su netektimi ir pasaulio dramomis tampa materija kūryboje. Ši kūrėja kviečia žiūrovą į tylų susitikimą su tuo, kas neturi aiškaus vardo, bet giliai jaučiama – su „It“, mistiniu, vidiniu buvimu, kuris lydi kiekvieną žmogų pasaulio kaitos akivaizdoje. Paroda gimė iš įkvėpimo, kurį suteikė vienas mistinis literatūros personažas – dvilypė, daugiasluoksnė figūra, priminusi jai Latvijos juvelyro ir mokytojo Oleg Auzers kūrybą bei dvasią. Auzer darbai, išsiskiriantys nepaprastu grožiu ir vidine jėga, daugelį metų lydėjo Eglę kaip meninį kompasą. Po jo netekties per pandemiją ir sukrėtimų, kuriuos atnešė pasauliniai įvykiai, autorė atsigręžė į tai, ką geriausiai pažįsta – kūrimą kaip vidinę išraišką. Parodą sudaro 17 mišrios technikos darbų. „It“ neturi vieno naratyvo – tai jausmo būsena, tai paslaptis, kuri neturi būti iki galo paaiškinta. Žiūrovas čia kviečiamas ne stebėti, bet būti kartu – atpažinti save šešėliuose, linijose, tarp eilučių.

Parodas galima lankyti visą balandžio mėnesį, bibliotekos darbo laiku.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos