Lietuvoje ir pasaulyje šiemet vyko jau dešimtosios Lietuvių kalbos dienos. Vasario ir kovo mėn. šalies muziejuose, bibliotekose, kitose įstaigose ir organizacijose, pasaulio lietuvių bendruomenėse, lituanistinėse mokyklose vyko šimtai renginių, skirtų lietuvių kalbai, literatūrai, istorijai. Lietuvių kalbos dienas, kaip ir kasmet, inicijavo Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK), aktyviai prisidėjo Lietuvių kalbos draugija. Šių dienų tikslas – skatinti domėjimąsi ir pasididžiavimą lietuvių kalba, stiprinti norą jos mokytis, burti draugėn tautiečius. Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais, įvairūs renginiai, skirti Lietuvių kalbos dienoms paminėti, vyko ir Radviliškio viešojoje bibliotekoje.
Skaitytojų aptarnavimo skyriuje buvo organizuota viktorina „Ką žinai apie lietuvių kalbą“.
Vaikų literatūros skyriuje vyko atvira integruota pamoka „Lietuvių abėcėlę atsivertę“, skirta Lietuvių kalbos dienoms. Su pirmokais iš Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos bibliotekos darbuotojos kalbėjo apie lietuvių kalbos grožį, pristatė spalvotas knygas, vaikai patys spalvino abėcėlės raides. Iš papuoštų raidžių mažieji dėliojo sakinį – „Mano pirmasis lietuviškas žodis“, po to visi kartu sugiedojo Tautišką giesmę.
Minint Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, bibliotekoje vyko literatūrinė viktorina, kurią inicijavo skaitytojų klubo „Beržė“ nariai ir jos kuratorė bibliotekininkė Vladislava Šiaudvytienė. Ši popietė tapo ne tik smagia pramoga, bet ir puikia proga pasitikrinti savo literatūrines žinias bei prisiminti žymiausius lietuvių rašytojus, jų sukurtus veikėjus bei reikšmingiausius literatūrinius apdovanojimus.
Viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su poetu ir vertėju Tomu Tašausku. Renginys buvo skirtas Lietuvių kalbos dienoms bei Pasaulinei poezijos dienai pažymėti. Bibliotekos darbuotojai turėjo unikalią galimybę ne tik susipažinti su jaunojo autoriaus kūryba, bet ir dalyvauti jo vedamose poezijos dirbtuvėse.
Lietuvių kalbos dienoms skirti renginiai vyko ir rajono bibliotekose. Įvairios veiklos – garsiniai skaitymai, popietės, viktorinos, konkursai, susitikimai – organizuotos: Sidabrave, Kairėnuose, Daugėlaičiuose, Pociūnėliuose, Beinoravoje, Šniūraičiuose, Raudondvaryje, Aukštelkuose, Kutiškiuose, Šiaulėnuose, Pašušvyje, Baisogaloje, Alksniupiuose, Skėmiuose, Šaukote, Grinkiškyje, Vėriškiuose, Pavartyčiuose, Šeduvoje, Pociūnuose, Tyruliuose, Pakalniškiuose, Vainiūnuose.
Raudondvario bibliotekoje vyko popietė ,,Lietuvą pražįsta žodžių gražume“, skirta Lietuvių kalbos dienoms. Šio renginio metu buvo atkreiptas dėmesys į tarmes, jų autentiškumą. Popietėje dalyvavo etnologė, tautosakos puoselėtoja ir mylėtoja Vilma Merkytė, Šeduvos kultūros ir amatų centro darbuotojos – režisierė Izolina Staniulienė ir meno vadovė Evelina Stalgienė, RTVMC Šeduvos skyriaus darbuotojos, mokytoja-trenerė Inga Gailiuvienė, bibliotekos vedėja Aksinija Gulbinienė. Susitikimo metu svečiai dainavo dainas, pasakojo įvairius pasakojimus, sekė pasakas. Turėjome galimybę išgirsti įvairių tarmių ir pratarmių.
Sidabravo bibliotekoje įvyko popietė „Gimtoji kalba – tautos simbolis“, skirta Tarptautinės gimtosios kalbos dienai paminėti. Popietėje dalyvavo Sidabravo pagrindinės mokyklos 2 ir 4 klasės moksleiviai su mokytoja Rita Tamaševičiūte.
Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos