Liepos 3 d. Radviliškio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko  šachmatų trenerio Alberto Vitarto parodos „Šachmatų istorijos“, skirtos Tarptautinei šachmatų dienai, kuri minima liepos 20-ąją, atidarymas. Būtent tą pačią dieną prieš 16 metų (2007 m.) gerbiamas A. Vitartas Radviliškio viešajai bibliotekai padovanojo savo ilgai kauptą asmeninę knygų apie šachmatus kolekciją. Šioje kolekcijoje yra daugiau kaip 200 knygų šachmatų tema.

Autorius susirinkusiems pristatė parodos eksponatus, dalijos prisiminimais apie tarptautinių šachmatų turnyrus, vykusius Radviliškyje, pasakojo apie savo gyvenimo kelyje sutiktus šachmatų meistrus, užaugintą ne vieną šachmatininkų kartą.

Parodos atidaryme dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius (buvęs A. Vitarto mokinys), Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, tautodailininkas Edmundas Gaubas, žurnalistas Marius Aleksiūnas, šachmatų treneris, žaidėjas, keliautojas, šachmatų populiarintojas Andrius Mulevičius, bibliotekos darbuotojos bei kiti svečiai.

Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasidžiaugė pristatyta bibliotekos bičiulio Alberto Vitarto paroda bei jo bendryste su biblioteka, kuri lydi ne vienerius metus.

Parodą „Šachmatų istorijos“ kviečiame lankyti iki rugpjūčio 31 d. darbo dienomis 10.00–17.00 val.