Taip laukta ir visus džiuginusi vasara praėjo, tuo pačiu baigėsi ir nuo birželio pradžios iki rugpjūčio pabaigos vykęs skaitymo skatinimo iššūkis „Vasara su knyga“. Visos Lietuvos bibliotekose perskaityta beveik 150 000 knygų. Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos ir Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos kasmet rengiama skaitymo skatinimo akcija šiemet įtraukė beveik 31 000 dalyvių, pasiryžusių priimti skaitymo iššūkį – per vasarą perskaityti 5 knygas pagal paskelbtas užduotis. Iš svetainėje vasarasuknyga.lt užsiregistravusių akcijos dalyvių iššūkį įveikė per 23 000 atkaklių skaitytojų. Šią vasarą ir vėl pagerintas pernykštis rekordas (pernai vasarą perskaityta 137 220 knygų, dalyvavo per 30 000 žmonių, iššūkį įveikė 22 700 skaitytojų).

Vasaros pradžioje buvo paskelbtos penkios užduotys, iš kurių populiariausia tapo „Perskaityk fantastinę knygą“ (perskaitytos 31 902 knygos). Toliau užduotys pagal populiarumą išsirikiavo taip: „Perskaityk knygą, kuri buvo ekranizuota“ (29 095 knygos), „Perskaityk knygą, kurios pavadinime minimas vietovardis“ (skaitytojų pasiūlyta užduotis, 28 755 knygos), „Perskaityk negrožinę knygą“ (28 345 knygos) ir „Perskaityk knygą apie laisvę“ (27 994 knygos).

Interneto svetainėje vasarasuknyga.lt bei socialiniuose tinkluose buvo skelbiamos akcijos skaitymo ambasadorių įkvepiančios knygų rekomendacijos vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems. Knygas rekomendavo ir bibliotekininkai, LRT Klasikos laida „Ką man skaityti?“, IBBY Lietuvos skyrius, kiti akcijos draugai.

Į perskaitytų knygų TOP 10-uką pateko Rūtos Šepetys „Tarp pilkų debesų“, Delios Owens „Ten, kur gieda vėžiai“, Jurgos Vilės ir Linos Itagaki „Sibiro haiku“, Živilės Miežytės „Vilniaus Vilnius“, Antoineʼo de Saint-Exupéry „Mažasis princas“, Janoschʼo „Panama labai graži“ ir kitos.

Dalyvauti „Vasara su knyga“ iššūkyje kvietė ir  šių metų skirtingų amžiaus grupių skaitymo ambasadorės – Sigutė Ach, Ilona Ežerinytė ir Jurga Šeduikytė.

Iš aktyviausių akcijoje dalyvavusių bibliotekų pirmąją vietą užėmė visą vasarą pirmavęs Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės filialo vaikų centras „Ruoniukas“. Čia perskaityta 4 350 knygų. Antroji vieta atiteko Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriui – čia perskaitytos 4 288 knygos.

Visi įveikusieji vasaros skaitymo iššūkį dalyvaus loterijoje, kurios laimėtojų laukia pagrindiniai prizai. Kiekviena biblioteka taip pat loterijos būdu išrinks iššūkį įveikusius savo skaitytojus, kuriems atiteks didelė šūsnis mažųjų prizų. Prizai laimėtojus pasieks rugsėjo mėnesį.

Pasak akcijos koordinatorės Lauros Lukoševičiūtės, šiųmetė aštuntoji „Vasara su knyga“ ypatinga tuo, kad įsiterpia į naują, šiemet pirmą kartą vykdomą skaitymo skatinimo projektą „Metai su knyga“.

Nuo 2016 m. vykdoma akcija „Vasara su knyga“ yra Kultūros ministerijos Skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos dalis. Projektą „Metai su knyga“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Skaitymo skatinimo akcijos „Vasara su knyga“ organizatorių informacija ir nuotraukos