Tęsiame renginių ciklą, skirtą Europos paveldo dienoms įprasminti ir pažymėti. Rugsėjo 14 d. Radviliškio viešoji biblioteka savo skaitytojus ir darbuotojus kvietė į Šiaulėnų krašto muziejuje organizuotą susitikimą „Meistriškumo laboratorija pas tautodailininką Eugenijų Arbušauską“. Tautodailininkas ir muziejaus vadovas Eugenijus Arbušauskas papasakojo apie muziejaus eksponatus, pristatė savo pamėgtą amatą – drožybą, atskleidė įdomius faktus apie Šiaulėnų krašto istoriją.

Renginio dalyvius E. Arbušauskas pasitiko persirengęs Užgavėnių kaukės – Onutės personažu, grodamas akordeonu ir dainuodamas liaudiškas dainas, – taip tautodailininkas savo vadovaujamame muziejuje sutinka kone kiekvieną svečią. Specialiai Europos paveldo dienoms E. Arbušauskas paruošė edukaciją – dalyviai galėjo savo rankose palaikyti medinio šaukšto ruošinį ir išmėginti drožėjo amatą. Kartu edukacijoje dalyvavo ir tautodailininko žmona Birutė Arbušauskienė, kurios karpiniai puošia Šiaulėnų krašto muziejų.

Tądien renginio dalyviai grožėjosi muziejuje esančia nauja kraštietės Ados Aliejūnaitės paroda „Lietuvos dvarai“, apžiūrėjo Užgavėnių kaukių ir įvairių medinių skulptūrų bei kitų drožinių ekspoziciją, saugomas fotografijas, kitus muziejaus eksponatus.

Drožti E. Arbušauskas pradėjo dar vaikystėje, po to ši veikla kiek užsimiršo ir vėl kurti medžio skulptūrėles jis ėmėsi aktyviai dalyvaudamas folkloro ansamblio „Aidija“ veikloje. Dabar šio tautodailininko medinių kaukių ir kitų darbų galima rasti įvairiuose muziejuose, jos saugomos asmeninėse kolekcijose. Daugelis šį menininką identifikuoja kaip originalių Užgavėnių kaukių kūrėją. Edukacijos metu tautodailininkas pristatė 2003 metais savo rankomis sukurtą ir dabar muziejuje saugomą knygą, kurioje pasirašė visi Užgavėnių šventės dalyviai su prašymu persirengėlių dieną paskelbti nedarbo diena. Liaudies meistras juokauja, gal kada išauš diena, kai Užgavėnės bus paskelbtos nedarbo diena.

E. Arbušausko darbų nuotraukos spausdinamos įvairiose knygose bei žurnaluose. Muziejuje garbingoje vietoje padėtas ir Viešosios bibliotekos leidžiamo kultūros ir istorijos žurnalo „Radviliškio kraštas“ 2017 metų numeris. Jame taip pat yra aprašytas E. Arbušauskas ir jo puoselėjamos tradicijos. Šio kūrėjo darbų parodos ne vieną kartą puošė Radviliškio viešąją biblioteką.

Eugenijui Arbušauskui už surengtą edukaciją, lietuviškų tradicijų puoselėjimą ir geranorišką prisidėjimą prie Viešosios bibliotekos organizuojamų veiklų dėkojo Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė.

Susitikimo pabaigoje E. Arbušauskas visus pakvietė į kiemą drauge pagroti liaudiškais muzikos instrumentais. Taip nuotaikingai buvo paminėtos Europos paveldo dienos, kurios rugsėjo 8–19 dienomis vyksta visoje Lietuvoje.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos