Projektas baigėsi, veiklą turime tęstiProjektas baigėsi, veiklą turime tęsti

Baigėsi daugiau nei prieš trejus metus prasidėjęs Pasaulio piliečių akademijos tarptautinis projektas „Global education goes local“ (GEGL), į kurį įsitraukė ir aktyviai dalyvavo Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojų komanda. Visus šiuos metus buvo rengiamos įvairios globaliojo švietimo veiklos, supažindinančios su Darnaus vystymosi tikslais ir globaliojo pilietiškumo svarba.

Projektas baigėsi, veiklą turime tęstiProjektas baigėsi, veiklą turime tęsti

Trečiajame (paskutiniame) projekto etape bibliotekos darbuotojos buvo pakviestos į Kaune vykusius mokymus, kuriuose susipažino su 17 Darnaus vystymosi tikslų. Po mokymų Viešojoje bibliotekoje buvo parengtas ir pradėtas įgyvendinti veiklų, skirtų Radviliškio miesto ir rajono vaikams, suaugusiesiems bei senjorams, planas.

2020 m. sausio 20 d. į kūrybinių dirbtuvių užsiėmimą „Aš lėlytę pagaminsiu, pasakėlę suvaidinsiu“ buvo pakviesti Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė” ugdytiniai – ,,Lapiukų” bei ,,Drugelių” grupių vaikai – su savo auklėtojomis. Tada vyko diskusija apie žmogaus daromą žalą gamtai, mažieji dalyviai išsakė minčių ir kartu su auklėtojomis ieškojo sprendimų, kaip gyventi ekologiškiau. Po pokalbio visi kibo į darbus – iš kartono kūrė pirštukines lėles, klausėsi sekamos pasakėlės ,,Ropė” ir pagal šią pasakėlę vaidino su savo kurtomis lėlėmis. Jie aplankė ,,Boružėlės” teatro muziejų, kuriame eksponuojamos rankų darbo lėlės, padarytos iš antrinių medžiagų.

Projektas baigėsi, veiklą turime tęstiProjektas baigėsi, veiklą turime tęsti

Tų pačių metų sausio 23-iąją Viešosios bibliotekos ir vasario 8 d. Tyrulių bibliotekos kūrybinių dirbtuvių užsiėmime „Aš nesu plastikinis maišelis“ dalyvavo vyresniojo amžiaus bendruomenės narės. Jos diskutavo apie šiandienos pasaulyje didėjančią plastiko gamybą ir vartojimą. Aktyvus pašnekesys persikėlė į kūrybines dirbtuves. Čia moterys rinkosi įvairiaspalves medžiagų atraižas, senus nenaudojamus rūbus ir iš jų siuvo daugkartinio naudojimo maišelius, margino juos įaviriaspalviais karoliukais. Kūrėjos, įkvėptos šios veiklos, žadėjo pasiūti daugiau tokių maišelių, kuriais galėtų naudotis jų artimieji ir draugai.

Pernai, sausio 27 d., bibliotekoje veikė dirbtuvės „Rūbų atgimimas“ – susitikimas su žinomu dizaineriu, kirpėju ir visažistu, kraštiečiu Liutauru Salasevičiumi. Svečias papasakojo apie savo sukurtas ir visuomenei pristatytas rūbų kolekcijas, pademonstravo drabužių, jo išradingai prikeltų antram gyvenimui. Netrukus užvirė bendras darbas: iš renginio organizatorių paruoštų padėvėtų rūbų, užuolaidų, kitų medžiagų ir dekoratyvinių priemonių imta kurti naujus, stilingus apdarus. Dizaineris visiems „modeliuotojams“ geranoriškai patarinėjo, aiškino, pats rodė, kaip ir ką galima įdomiau padaryti. Tarp uoliai ir noriai triūsiančiųjų buvo nemažai mokyklinio jaunimo, tuo susidomėjusių mokytojų, kitų radviliškiečių, kurie šia kūrybiška veikla paskatinti mažinti taršą ir vartojimą.

Projektas baigėsi, veiklą turime tęsti

2020-ųjų rugsėjo 15-ąją Viešojoje bibliotekoje paskelbti fotokonkurso „Žemės žaizdos“, vykusio kovo 2 d–rugsėjo 1 d., rezultatai ir atidaryta jo dalyvių darbų paroda. Konkurso dalyviai savo pateiktose nuotraukose atspindėjo natūralios gamtos grožį, žmogaus abejingų poelgių joje vaizdus, skaudžias pasekmes.

Pasaulio piliečių akademijos tarptautinis projektas „Global education goes local“ baigėsi, tačiau jo komanda bendram labui nusiteikusi ir toliau veikti. Turime visi stengtis labiau bei atsakingiau rūpintis savo aplinka, aktyviau prisidėti prie itin aktualių ekologinių problemų sprendimo.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos