Radviliškio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojos lopšelio-darželio „Eglutė“ „Gandriukų“ ir „Želmenėlių“ grupėse pradėjo naują vaikų draugystę su knygomis. Spalio 10-ąją grupėse apsilankiusi Viešosios bibliotekos Žaislotekos bibliotekininkė Audronė supažindino būsimuosius skaitytojus su įvairiomis knygomis: vienos jų kalba, kitos groja, trečios skleidžia įvairių gyvūnų balsus, ketvirtos žibintuvėlio pagalba padeda pažinti pasaulį. Tautodailininkės Astos Liaudanskienės pagaminta knyga draugiškai sveikinosi su vaikučiais ir kvietė juos vartyti, žiūrėti knygeles. Vaikai galėjo pamiklinti savo mažuosius pirštelius, pakilnoti storą ir ploną knygą, mažą ir didelę, pavartyti erdvines knygas, knygas-žaisliukus ir kita. Po to visi kartu skaitė Indrės Zalieckienės knygą „Kapt kapt kapt“, medinių šaukštų pagalba improvizavo lietų, baidė lietaus debesėlius ir linksmai vykdė užduotėles skambant „Vabaliukų dainelei apie lietų.“

Šis susitikimas su mažaisiais skaitytojais yra vienas iš grupių skaitymo skatinimo projektų – „Knygų starto“ bei „Mažais žingsneliais į knygų šalį“ veiklų, kurios tęsis visus metus.

Viešosios bibliotekos informacija, L. Vaičiulytės ir I. Žilinskienės nuotraukos