Spalio 24 d. Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi kraštietis, biomedicinos mokslų daktaras, LSMU lektorius, Sveikatos tyrimų instituto mokslo darbuotojas, gyvensenos medicinos ekspertas, gyvensenos medicinos klinikinių algoritmų formuotojas, gydytojas Tomas Vaičiūnas. Jis radviliškiečiams skaitė paskaitą „Kiek sveikatos telpa Jūsų pasirinkime?“. Tai vienas iš „MIRKT savaitės“, skirtos Pasaulinei medijų ir informacinio raštingumo savaitei, renginių.

Gydytojas renginio metu pasidalino naudinga informacija apie sveikatos raštingumą, gyvenimo būdą, įgūdžius, siekiant pagerinti asmeninę bei bendruomeninę sveikatą, keičiant gyvenimo sąlygas. Anot T. Vaičiūno, sveikatos raštingumas – tai daugiau nei gebėjimas skaityti instrukcijas ir užsiregistruoti pas gydytoją. Sveikatos raštingumas gerina žmonių prieigą prie informacijos apie sveikatą ir gebėjimą efektyviai ją naudoti, todėl yra labai svarbus!

Už įdomią ir informatyvią paskaitą svečiui dėkojo Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė.