Gruodžio 5–6 dienomis darželio „Gandriukų“ ir „Želmenėlių“ grupėse vyko Radviliškio viešosios bibliotekos organizuoti skaitymo rytmetėliai. Minėtų grupių vaikučiams buvo pristatyta Mariaus Zavadskio knyga „Pirštinė“. Klausydami bibliotekininkių skaitomos-vaidinamos pasakos, jie įsitraukė į jos siužetą: zvimbė kaip musė, virveno kaip pelytė, šlepseno kaip lokys, kartu su kiškiu mėgavosi arbatos skoniu, su šerniuku virė sriubą ir kt. Po to vaikai patys tapo pasakos veikėjais: mėgdžiojo skirtingų gyvūnų garsus, kišo pirštinines lėles į pirštinę, tokiu būdu atkartodami išgirstos pasakos veiksmą. Darželinukai džiūgavo, tapę pasakos veikėjais ir su bibliotekininkėmis smagiai sužaidė žaidimą. Po to klausėsi auklėtojos Laimutės Vaičiulytės pasakojimo apie Kalėdų senelio prototipą – vyskupą šv. Mikalojų, kurio vardo diena yra minima gruodžio 6 d., pasakojo ir apie jo padarytus gerus darbus. Bibliotekininkės paliko grupėse knygų su žiemiškomis istorijomis ir palinkėjo visiems gražių artėjančių švenčių.

Viešosios bibliotekos informacija

L. Vaičiulytės ir I. Kondrotienės nuotraukos