Vasario 15 dieną Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko integruota literatūros, dailės ir teatro pamoka „Lietuvių kalbos grožis Maironio baladėje „Jūratė ir Kastytis“, skirta Lietuvių kalbos dienoms. Gražinos pagrindinės  mokyklos 5b klasės mokiniams pamoką vedė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Aušra Mackevičienė ir Vaikų literatūros skyriaus vedėja Nijolė Pakštienė. Maironio baladė visai kitaip nuskambėjo, kada greta pasakojimo buvo pasitelkti dailės ir teatro elementai –  Kamishibai būdu pasekta ši baladė.  Prieš mokinių akis atsivėrė nuostabios šviesaus atminimo buvusios  dailės mokyklos mokytojos Genės Stugienės sukurtos iliustracijos. Mokytoja Aušra Mackevičienė vaikams pasiūlė rasti kalbinės raiškos priemonių pačioje baladėje, internete paieškoti įdomios informacijos apie lietuvių kalbą, jos išskirtinį grožį. Vaikai užduotis atliko trijose grupėse. Smagu, kad mokiniai suvokė, jos lietuvių kalba švelni dėl deminutyvų gausos, sunki dėl nosinių rašybos ir palygino ją su paukščių čiulbėjimu bei saulės skaistumu.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos