Parodoje – karūnų grožis ir įvairovėParodoje – karūnų grožis ir įvairovė

Liepos 6-ąją minint Valstybės ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Mindaugo karūnavimo dieną, išvakarėse  Radviliškio miesto aikštėje buvo pristatytas jau tradiciniu tampantis Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektas „Kūrybinė „Mindaugo“ manipuliacija menu“.

Renginys – tai tik viena iš projekto sudedamųjų dalių. Jį lydi jau ketvirtus metus rengiama paroda „Karūna“. Pastaroji vis kitokia: bibliotekos lankytojams buvo pristatytos knygos, straipsniai, sukurti plakatai; žavėjomės mokinių išradingumu ir jų pateiktų darbų gausa pernai, kvietė virtuali darbų paroda. Šiais metais eksponuojama keletas mokinių pieštų ir butaforinės karūnos darbų. Smagu, kad parodoje panoro dalyvauti Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių regiono Radviliškio skyriaus tautodailininkai. Savo darbus pristatė net 11 jų (L. Indilienė, A. Norvaišienė, O. Plungienė, R. Valčiukienė, J. Kvedarienė, E. Gaubas, R. Martyšienė, J. Kurmanskienė, V. Ivanovas, V. Bagušienė, A. Kudžmaitė), mokytoja I. Zabulienė bei Gražinos pagrindinės mokyklos ugdytiniai, vadovaujami mokytojos A. Dilnikaitės. Darbų autoriai labai skirtingai pažvelgė į karūnos  interpretaciją. Parodoje galite pamatyti drožtus, nertus, megztus, tapytus, keramikinius darbus iš molio, šiaudų, medžio, tekstilės, popieriaus. Kažkam tai – Mindaugo paveikslas ar kalavijas, kitiems – sagė ar karališkos nertos riešinės, kojinės,  karūnuotas paukštelis, o gal Varlė karalienė...

Paroda veiks visą liepos mėnesį, užeikite pasigrožėti.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė, partneriai –  Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių regiono Radviliškio skyrius, Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla, Radviliškio Lizdeikos gimnazija.

Viešosios bibliotekos informacija