„Veną kartą gyveno...“

Pristatyta gražiausiai sekamų pasakų kompaktinė plokštelė

Radviliškio viešojoje bibliotekoje paskutinę vasaros dieną, išlydint mažuosius skaitytojus – pirmokus – į mokyklą, pristatyta pasakų sekimo čempionato „Veną kartą gyveno...“ nugalėtojų ir gražiausiai sekamų pasakų įrašų kompaktinė plokštelė. CD pristatymo visuomenei renginyje dalyvavo žinoma rašytoja R. Šerelyte-Mendeikienė.

Kompaktinė plokštelė – minėto tarptautinio pasakų sekimo čempionato sudėtinė dalis. Čempionatas surengtas Lietuvos kultūros tarybos ir Radviliškio rajono savivaldybės lėšomis.

Pasak žurnalistės, etnologės, tautosakininkės ir čempionato komisijos pirmininkės Gražinos Kadžytės, čempionate pirmenybė buvo teikiama tradiciniam pasakų sekimo (ne vaidinimo, deklamavimo, skaitymo ar pan.) stiliui. Todėl ši kompaktinė plokštelė gali pasitarnauti įvairių edukacijų, renginių metu. Šiemet vykęs ketvirtasis pasakų sekimo čempionatas – puikus mūsų tradicijų puoselėjimo pavyzdys, padedantis formuoti visuomenės teigiamas emocijas, pozityvų  požiūrį į pasakų sekimą, gaivinti senąsias tradicijas, jungti bendruomenę, šeimą. Nuostabu, kad šis projektas įtraukia įvairaus amžiaus ir tautų atstovus. Tai – vienintelis toks čempionatas Lietuvoje, aktualus edukaciniu, pažintiniu, meniniu požiūriais.

Kompaktinėje plokštelėje sudėta 20 įvairių pasakų, tarp kurių yra pasakų ne tik lietuvių, bet ir latvių, rusų, sakartvelų kalbomis.

 Visos rajono švietimo ir kultūros įstaigos bei pasakų sekėjai šią plokštelę gali atsiimti Viešojoje bibliotekoje, paklausyti jos skyriuose.

 

Viešosios bibliotekos informacija