„Knygų magija“

Rugsėjo 4 d. Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvare įvyko renginys „Kūrybinės dirbtuvės-knygų mugė „Knygų magija“. Tai – Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos Pakalniškių, Pavartyčių bei Raudondvario filialų kūrybinis projektas, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė. Toks projektinis renginys vyko jau antrą kartą, pirmasis sėkmingai organizuotas praėjusiais metais.

Į renginį buvo pakviesti ir atvyko ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų žinomi vaikiškų knygų kūrėjai: Sigutė Ach, Tomas Dirgėla, Virgis Šidlauskas, Ignė Zarambaitė, Justinas Žilinskas, Paulius Juodišius, Kotryna Zylė, Vilija Kvieskaitė ir Benas Bėrantas. Dalyvavę vaikai galėjo gyvai bendrauti su jais, įdomiai leisti laiką kūrybinėse dirbtuvėse ir edukacijose, kurias jie vedė, įsigyti knygelių su autorių autografais. Gyvą koncertą visiems dovanojo vienintelė Lietuvoje, o gal net ir pasaulyje, susibūrusi vaikų rašytojų grupė „Knygų vaikai“, kurioje groja ir dainuoja rašytojai Tomas Dirgėla, Justinas Žilinskas, Virgis Šidlauskas ir Benas Bėrantas.

Renginį vedė ir atvykusius svečius kalbino Šeduvos kultūros ir amatų centro Raudondvario kultūros namų kultūrinių renginių organizatorė Marija Selenienė. Muzikiniais intarpais išskirtinį kūrybinį susitikimą paįvairino Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazijos gimnazistės Miglė Golubovaitė, Andželika Stokytė  ir Eva Baltrūnaitė. Visiems susirinkusiems gražių žodžių paskyrė Radviliškio rajono gausių šeimų asociacijos „Šeimos židinys“ vadovė Audronė Beresnevičienė. Renginio  dalyviams padėkojo ir atminimo dovanėlių įteikė Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Marcinkienė.

Nepaisydami žvarboko oro, visi galėjo pasigrožėti puikiuoju Burbiškio dvaru, rudenėjančiomis parko alėjomis ir jo spalvingais gėlynais, aplankyti dvare parengtas ekspozicijas.

Šventė dalyvavusiems vaikams ir jų tėveliams suteikė puikią progą pabendrauti su populiariais vaikų knygų autoriais ir iliustratoriais, susipažinti su jų kūryba, įsitraukti į kūrybinę veiklą.