„Etnokultūrinė šeimų stovykla“ tęsia veiklas

Jau rugsėjo pradžioje prasidėjo įdomios ir prasmingos „Etnokultūrinės šeimų stovyklos“ veiklos. Jas praturtina kviečiami mūsų krašto tautodailininkai, savo darbais žinomi apskrityje, šalyje ir užsienyje.

Antrasis stovyklautojų mėnuo prasidėjo šiaudinių sodų rišimo edukacija. Tautodailininkė Jolanta Kvedarienė pristatė šiaudinių sodų vėrimo ir rišimo subtilybes, reikšmę, paskirtį, istoriją ir sąsajas  su kitomis kultūromis. Šios edukacijos metu kiekvienas dalyvis surišo nedidelį sodelį: vienų jis „apaugo“ ir tapo didesniu, kitų pasipuošė tik žvaigždute. Užsiėmime sužinota ir apie tai, kaip šiuolaikiniuose namuose galima pritaikyti tą laimės, darnos bei sėkmės nešėją, kaip papuošti Kalėdų eglutę, kad ji atrodytų ir šiuolaikiška, ir deranti su mūsų tradicijomis, kultūra.

Spalio viduryje Etnokultūrinės stovyklos veiklas tęsė trys mūsų krašto tautodailininkės: Regina Martišienė, Aurelija Norvaišienė ir Rasa Jasiulienė. Regina Martišienė edukacinio užsiėmimo metu pristatė juostų rišimą: buvo demonstruojamos įvairiais būdais rištos juostos, aiškinta apie spalvų derinimą, juostų ir juostelių naudojimą senovėje, pritaikymą šiuolaikiniam rūbui, aksesuarams. Aurelija Norvaišenė, pasipuošusi net kelių spalvų megztomis riešinėmis, demonstravo ne tik jas, bet ir šiais laikais taip mėgstamas kojines bei pirštines. Užsiėmimo metu pristatytas visas procesas –  nuo schemos braižymo, karoliukų pasirinkimo ir suvėrimo iki mezgimo ir minėtų karoliukų tinkamo pritraukimo. Nors, užsiėmimo metu ir nespėta pasidaryti norimą gaminį, gautos žinios ir įgūdžiai įgalins tai daryti ir namuose. Rasa Jasiulienė demonstravo savo išskirtinius karpinius, su kuriais aplankyta ne viena paroda. Susirinkę dalyviai aptarė įrankius ir popierių, reikalingus kokybiškam karpiniui padaryti, bandė pasigaminti nedidelį darbelį, kuris gali būti panaudojamas kasdieniniame gyvenime.

Spalio mėnesio edukacijas baigė Neringa Kestenienė, pristačiusi odinį papuošalą, kuriuo puošėsi mūsų mamos, o dabar noriai dabinamės ir mes. Užsiėmime aptarti odos gamybos detalės: karpymas, kraštelių apdirbimas, „kepimas“, papuošalų užbaigimas. Kiekviena edukacijos dalyvė išeidama buvo pasipuošusi sage, kuria gali ne tik pati grožėtis, bet tokią padovanoti ir mylimiems žmonėms artėjančių švenčių progomis.

Visą spalio mėnesį radviliškiečiai ir miesto svečiai galėjo apžiūrėti Neringos Kestenienės parodą „Saldus gyvenimas“. Joje eksponuoti tapyti paveikslai, molio gaminiai: žvakidės, puodeliai, lėkštelės, stalo dekoracijos.

Viešosios bibliotekos parengtas projektas „Etnokultūrinė šeimų stovykla“ įgyvendinamas Lietuvos kultūros tarybos ir Radviliškio rajono savivaldybės lėšomis. Stovyklos veiklos bus tęsiamos lapkričio mėnesį. Šeimas, pavienius asmenis, visus norinčiuosius kviečiame dalyvauti pasakų sekimo vakaruose, kurie vyks visuose Viešosios bibliotekos filialuose.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija