Tradiciškai jungtasi prie pilietinės iniciatyvos

Sausio 13-ąją 8.00 val. Radviliškio viešoji biblioteka prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Ta proga bibliotekos trečiojo aukšto koridoriuje parengta paroda „Atmintyje Jie mums gyvi...“, kviečianti lankytojus apžiūrėti ją iki šio mėnesio pabaigos.

Viešosios bibliotekos kaimų ir miesto filialai taip pat aktyviai jungėsi prie minėtos akcijos ir savų bibliotekų languose uždegė atminimo žvakeles. Buvo ir tokių, kurie šiai dienai atminti suorganizavo renginių, parodų, minėjimų. Šaukoto bibliotekoje veikė literatūrinė paroda „Tą baisiąją naktį“, kurią aplankė Vaikų dienos centro „Antrieji namai“ vaikai ir jo vadovės. Prisiminti kruvinojo sekmadienio įvykiai. Sidabravo bibliotekoje susirinkusios aktyviausios krašto gyventojos  gamino popierines neužmirštuoles. Jomis buvo papuoštas Laisvės gynėjų stendas. Tylos minute pagerbti Sausio 13-osios žuvusieji. Grinkiškio biblioteka, kartu su Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos 5 klasės mokiniais ir jų mokytoja Aurelija Blėdienė, bei Minaičių kaimo bendruomenės atstovai Sausio 13-osios rytą vyko į Kalančių kaimą prie paminklo „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“. Buvo prisiminti to meto įvykiai, tylos minute, malda pagerbti žuvusieji. Vainiūnų bibliotekoje surengta vaikų piešinių paroda „Tą naktį ugnimi pražydo laisvė“. Parodai piešinius rengė Radviliškio rajono Baisogalos mokyklos-darželio Pakiršinio ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus auklėtiniai. Šiaulėnų bibliotekoje vyko paroda „Žodžiai – lyg priesaika“.