Radviliškio viešojoje bibliotekoje prisimintas knygos keliasRadviliškio viešojoje bibliotekoje prisimintas knygos kelias

Vasario 18 d. Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, minint Lietuvių kalbos dienas, buvo prisimintas knygos kelias.

Viešosios bibliotekos Kultūros projektų vadovė, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Jolanta Kvedarienė specialiai šiai progai paruošė pristatymą ir bibliotekos darbuotojams pasakojo apie knygų leidybos istoriją. 2022-ieji – Seimo paskelbti Pranciškaus Skorinos metais. Šiemet sukanka 500 metų, kai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo išspausdinta pirmoji knyga – Pranciškaus Skorinos „Mažoji kelionių knygelė“, Vilniuje buvo įkurta pirmoji Rytų Europoje spaustuvė. Renginio metu buvo akcentuojamas šis ypatingas Lietuvai istorinis momentas.

Po išsamaus ir informatyvaus pristatymo, renginio dalyviai buvo pakviesti pažaisti nuotaikingą žaidimą – atsakyti į klausimus apie knygų leidybą. Tikimės, kad ši nauja veikla praturtins Viešosios bibliotekos Jaunimo studijoje teikiamas paslaugas, didins susidomėjimą bibliotekoje vykdoma leidybine veikla.

Kviečiame įvairaus amžiaus miesto ir rajono moksleivius bei jų mokytojus pasinaudoti galimybe susipažinti su knygos kelio istorija mūsų bibliotekoje. Paruoštą medžiagą Viešosios bibliotekos Jaunimo studijos lankytojams gali pristatyti mūsų bibliotekininkės arba čia atvykę patys mokytojai.