Kovo 11-osios proga – knygos apie Čikagos lietuvius „Atgal negrįžę“ pristatymas

Kovo 10 d. Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje vyko nuotolinis renginys – Karolinos Ušinskytės pirmosios knygos apie Čikagos lietuvius „Atgal negrįžę“ pristatymas.

Šioje knygoje autorė pateikia daug istorinių faktų, liudijančių tautų išlikimo pastangas, pabrėžia esminius tautinio patriotizmo aspektus ir supažindina su tikromis gyvenimo svetur aktualijomis. Renginys skirtas Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Karolina Ušinskytė (g. 1993, Šiauliuose) – tekstų kūrėja, išeivijos tyrinėtoja, įvairių kultūrinių projektų koordinatorė ir aktyvistė. Į gyvenimą žiūrinti pro smalsumo prizmę ir laikanti save pasaulio piliete, kuri, gyvendama ir keliaudama po įvairias šalis, niekada nepamiršta savo lietuviškų šaknų.

Renginio metu rašytoja radviliškiečiams pasakojo, kad knygos didžiąją dalį sudaro jos magistro baigiamasis darbas, apgintas Maltos universitete, papildytas naujais tekstais ir prisiminimais. K. Ušinskytė klausytojams išsamiau pristatė jos turinį bei kūrybos aplinkybes. Nuotolinio renginio dalyviai įdėmiai klausėsi autorės.

Už bibliotekoje surengtą nuotolinį knygos „Atgal negrįžę“ pristatymą ir kraštiečiams skiepijamą patriotiškumo jausmą bei gimtojo krašto tradicijų puoselėjimą K. Ušinskytei dėkojo Radviliškio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė.

Linkėdami vieni kitiems kūrybinės sėkmės, po šilto ir jaukaus susitikimo, visi atsisveikino.