Pavasaris bibliotekoje gausus parodomis

Balandžio mėnesį Radviliškio viešoji biblioteka pasipuošė naujomis parodomis. Visoje bibliotekoje šiuo metu veikia net 10 įvairių parodų.

Konferencijų salėje balandžio 1–30 d. eksponuojama žymaus dailininko kraštiečio Jono Varno karikatūrų paroda „Stebėtojai stebi“, šaržuojanti politinio bei visuomeninio gyvenimo aktualijas. Savo karikatūrose dailininkas akcentuoja iškreiptas realybės grimasas, pasitelkdamas humoro formą. Taikliuose vaizduojamuosiuose epizoduose galime atpažinti ryškesnius to meto politinio gyvenimo veikėjus, jų deklaruojamas pažiūras į vieną ar kitą reiškinį. J. Varnas šalia plastinių grafikos priemonių akcentuoja ir žodžio svarbą.

Mažojoje galerijoje veikia Radviliškio Dailės mokyklos Baisogalos klasių mokytojų Rasos Brazdžionienės keramikos ir Ingos Ginkevičiūtės akvarelės kūrybinių darbų paroda, kurią lankyti bus galima taip pat visą balandžio mėnesį.  Rasa šįkart parodos lankytojams pateikia savo keramikos darbus vietoj įprastinių tapybos abstrakcijų. Autorė erdvinėmis išraiškos priemonėmis atveria lankytojams savo meninius ieškojimus, apimančius realistines užuominas skulptūrėlių pavidale ir originalias, nestandartines utilitarių buities daiktų modernistines formas. Tuo tarpu menininkė Inga taip pat suka kiek neįprastu jai kūrybiniu keliu: nuo savo pamėgtos grafikos išraiškos būdo į spalvinį akvarelės žaismą. Jos akvarelėse užfiksuoti floristiniai vasaros prisiminimai leidžia ir mums trumpam pabūti lietuviškos pievos magijoje.

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje kviečiame apžiūrėti net tris parodas: Ievos Simonaitytės kūrybos parodą, skirtą rašytojos metams, ir monsinjoro Kazimiero Vasiliausko kūrybos parodą, skirtą jo 100-mečiui. Taip pat šiame skyriuje balandžio 5–30 d. eksponuojama menininkės Ilonos Buškienės velykinių kiaušinių, margintų dekupažo technika, paroda „Marga Velykų kraitė“. Svarbiausias Velykų simbolis – dažytas kiaušinis. Lietuviams kiaušinis nuo seno buvo gyvybės, gėrio, derlingumo, vaisingumo bei gamtos atgimimo simbolis, žmonės tikėjo jo magiška galia. Kviečiame pasigrožėti menininkės kurtais margučiais.

Vaikų literatūros skyriuje iki balandžio 29 d. galima aplankyti Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ ugdytinių piešinių parodą „Pavasarinės spalvos“. Vadovė – mokytoja Kristina Maselskienė. Vaikų literatūros skyriaus Žaislotekoje kovo 17–balandžio 9 d. veikia lopšelio-darželio „Eglutė“ „Gandriukų“ ir „Želmenėlių“ grupių vaikų piešinių ir erdvinių darbelių paroda „Kažkuriukų miestelyje“. Auklėtojos – Gitana Ramoškienė ir Laimutė Vaičiulytė.

Kraštotyros-leidybos skyriuje kovo 14–balandžio 29 d. tebevyksta paroda „Nueitą kelią įprasminusios akimirkos“, skirta Viešosios bibliotekos 85 metų jubiliejui. Joje eksponuojami dokumentai, metraščiai, fotografijos, žurnalai, knygos, kiti leidiniai, susiję su bibliotekos istorija, įvairi simbolinė atributika. Viešosios bibliotekos „Facebook“ paskyroje visą šių metų pirmąjį pusmetį veikia virtuali to paties skyriaus paruošta paroda „Iškilūs kraštiečiai: sukaktys ir darbai“. Taip pat Kraštotyros skaitykloje veikia iš Skaitytojų aptarnavimo ir Fonotekos fondų paruošta paroda, skirta garsaus kompozitoriaus Jurgio Gaižausko 100-osioms metinėms.

Maloniai kviečiame apsilankyti mūsų bibliotekoje ir apžiūrėti visas parodas.

Viešosios bibliotekos ir informacija ir nuotraukos