Parodytas dėmesys spausdintam žodžiui

Lietuvių kalba – tai pats brangiausias deimantas pasaulyje, kurį mes turime, todėl privalome branginti ir saugoti, didžiuotis savo istorija, savo šaknimis.

Gegužės 6 dieną, pasitinkant Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Radviliškio viešojoje bibliotekoje tradiciškai vyko šiai progai skirta akcija „Sustabdyta minutė – knygai“. 2022-ieji yra paskelbti Ievos Simonaitytės metais. Pagerbdami šią rašytoją, akcijos dalyviai skaitė ištraukas iš jos kūrinio „Aukštujų Šimonių likimas“. Simboliška, kad šis renginys vyko Viešosios bibliotekos kiemelyje, kur „gyvena“ „Skaitančio vaiko“ skulptūrėlė. Bibliotekininkės pasipuošė ilgais sijonais, jų pečius apgobė skaros – taip buvo siekiama įamžinti rašytojos įvaizdį.

Renginyje dalyvavo ir romano ištraukas skaitė Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos moksleiviai ir Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jovita Brunienė, bibliotekos darbuotojai.

Viešosios bibliotekos organizuojama tradicine akcija „Sustabdyta minutė – knygai“ buvo siekiama visiems priminti ir įrodyti knygos, skaitymo svarbą žmogaus gyvenime, norima paskatinti skaitymui surasti daugiau laiko bei šia veikla dažniau mėgautis. Šiųmetė skaitymo akcija vyko jau 12-tą kartą. „Sustabdyta minutė – knygai“ skaitymai pradėti organizuoti 2010 m.

Renginio dalyviams dėkojo Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė. Ji visiems priminė, kad UNESCO 1992 m. lietuvių kalbą išrinko pačia gražiausia kalba pasaulyje ir šiandien galime didžiuotis, jog kalbame seniausia kalba.

Skaitymo akcija „Sustabdyta minutė – knygai“ vyko ne tik mieste, bet ir rajone. Knygų ištraukas skaityti kaimų bibliotekose ir ugdymo įstaigose rinkosi moksleiviai, mokytojos, bendruomenės nariai.

Akcijoje ,,Sustabdyta minutė knygai“ dalyvavo Alksniupių biblioteka kartu su Alksniupių pagrindinės mokyklos 9 klasės moksleiviais. Bibliotekininkė Almina Šereivienė susirinkusiems trumpai papasakojo apie akciją, Alksniupių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Zita Kučienė priminė, jog šiemet švenčiamos rašytojos Ievos Simonaitytės 125-tosios gimimo metinės. Ta proga moksleiviai skaitė ištraukas iš Ievos Simonaitytės romano „Aukštujų Šimonių likimas“. Palonų daugiafunkcio centro kiemelyje taip pat buvo skaitomos šio romano ištraukos. Suaugusieji skaitė, o mažieji darželio ugdytiniai atidžiai klausėsi.

Beinoravos biblioteka akciją vykdė prie žydinčios slyvos, kvepiančių žiedų apsuptyje. Ištrauką iš Ievos Simonaitytės knygos skaitė beinoraviškė Irena Kalvaitienė. Skaitymai vyko Šaukoto, Šiaulėnų, Šniūraičių, Tyrulių ir Pašušvio bibliotekose.
Šeduvos globos namų kiemelyje ištraukas iš I. Simonaitytės romano „Aukštujų Šimonių likimas“ skaitė Globos namų gyventojai.

Pociūnėlių mokyklos kieme vykusioje skaitymo akcijoje dalyvavo Pociūnėlių pagrindinės mokyklos pradinių klasių ir 6–10 klasių moksleiviai ir mokytojai.

Lauke prie bibliotekos skaitymai vyko Kutiškiuose, Daugėlaičiuose ir Raudondvaryje. Akcijoje dalyvavo aktyviausi bibliotekų lankytojai, bendruomenės nariai.

Skėmių biblioteka, kartu su Baisogalos darželio Skėmių skyriaus mokinukais ir kaimo bendruomene, taip pat prisidėjo prie Viešosios bibliotekos organizuojamos tradicinės skaitymo akcijos

Vainiūnų bibliotekos lankytojai, kaip ir daugelis kitų akcijos dalyvių, ištraukas skaitė iš I. Simonaitytės knygos „Aukštujų Šimonių likimas“. Renginio metu buvo kalbama apie rašytojos kūrybą ir gyvenimą, parodytos bibliotekininkės parengtos skaidrės specialiai šiems skaitymams. Tuo pačiu buvo paminėta ir gegužės 7-oji – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena.

Baisogalos bibliotekos skaitymuose dalyvavo Baisogalos gimnazijos pirmokai bei lietuvių kalbos mokytoja Asta Vaičiūnienė. Moksleiviai susipažino su rašytojos I. Simonaitytės biografija, kūryba, skaitė romano ištraukas, klausėsi autentiškų rašytojos prisiminimų, žiūrėjo apie ją sukurtą filmą.

Pakalniškių bibliotekos skaitymai vyko prie Kleboniškio kaimo vėjo malūno. Akcijoje dalyvavo bibliotekos skaitytojos ir bendruomenės moterys.

Sidabravo gimnazijos bibliotekoje organizuotoje akcijoje dalyvavo 9 klasės moksleiviai.

Pavartyčių biblioteka kartu su asociacija „Pavartyčių  bendruomenė“ skaitymus organizavo Pavartyčių ,,Emocijų parke“.

Prie Žeimių bibliotekos skaitymo akcijos prisijungė Žeimių bendruomenės pirmininkė ir bibliotekos skaitytojai.

Grinkiškio biblioteka kartu su Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos III klasės gimnazistais ir mokytoja Nida Urbonavičiene taip pat dalyvavo visuotinėje skaitymo akcijoje rajone. Bibliotekininkė renginio dalyvius supažindino su Ievos Simonaitytės biografija, kūryba, po to pakvietė dalyvauti viktorinoje. Antroji akcijos dalis vyko gimnazijos kieme – gimnazistai skaitė romano „Aukštujų Šimonių likimas“ ištraukas.

Aukštelkų bibliotekos organizuota akcija vyko prie Aukštelkų mokyklos 100-mečiui skirto paminklo. Akcija vyko ir Kairėnų bibliotekoje.

Baisogalos gimnazijos bibliotekininkės taip pat dalyvavo skaitymo akcijoje – romano „Aukštujų Šimonių likimas“ ištraukas skaitė Baisogalos gimnazijos 3 klasės mokiniai, kurie kūrinyje įžvelgė nūdienos aktualijas. Apie rašytojos nelengvą gyvenimą pasakojo lietuvių kalbos mokytoja Birutė Gedžiuvienė.

Lizdeikos gimnazijos 1 H klasės moksleiviai ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Gražina Pilypienė bei gimnazijos bibliotekininkė Valia Kondratenko taip pat dalyvavo skaitymo akcijoje. Akcija vyko lauke, vidiniame gimnazijos kieme, prie fontano. Akcijos dalyviams bibliotekininkė pristatė rašytojos I. Simonaitytės knygą „Aukštujų Šimonių likimas“, iš kurios mieste ir rajone tądien buvo skaitomos ištraukos. Skaityme dalyvavo 14 mokinių, kuriuos paruošė mokytoja G. Pilypienė.

Prie I. Simonaitytės knygos ,,Aukštujų Šimonių likimas“ ištraukų skaitymo prisidėjo Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos  bibliotekininkė Nijolė Valatkienė ir I, II ir III klasių moksleiviai.

Džiaugiamės, kad Viešosios bibliotekos organizuojama skaitymo akcija „Sustabdyta minutė – knygai kasmet suburia vis daugiau spausdintą žodį mylinčių žmonių. Skaitykime ir šiuo malonumu dalinkimės su aplinkiniais!

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos