Prasminga radviliškiečių išvyka į Lenkiją – bibliotekininkai dalijosi patirtimi

Gegužės 8–10 dienomis Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojos lankėsi Grodzisk Mazowiecki mieste (Lenkija).

Vietos bibliotekos direktorė Dorota Olejnik radviliškiečius pakvietė į tarptautinę bibliotekininkų konferenciją „Biblioteka besikeičiančiame pasaulyje“  – vieną iš renginių, skirtų Grodzisk Mazowiecki miesto 500 metų jubiliejui paminėti. Radviliškio viešosios bibliotekos atstovės – Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė ir bibliotekininkė Rūta Vilkaitė – buvo maloniai sutiktos ne tik Grodzisk Mazowiecki miesto viešosios bibliotekos, bet to miesto valdžios atstovų: supažindintos su modernia 2018 metais pastatyta biblioteka, savivaldybės pastatu, kultūros namais, pristatyta šių įtaigų veikla.

Kelionės metu radviliškietės grožėjosi žaliuojančiais Grodzisk Mazowiecki miesto parkais ir poilsio erdvėmis, vietos burmistro Grzegorz Józef Benedykciński kvietimu dalyvavo Lenkijos nacionalinio kariuomenės orkestro koncerte.

Viena pagrindinių kelionės misijų buvo tarptautinės konferencijos metu pristatyti Radviliškio viešąją biblioteką, jos skyrių ir filialų veiklą. Taip pat konferencijoje buvo išklausyti ir kitų Lenkijos bibliotekų atstovų pranešimai, semtasi iš jų patirties. Renginio dalyviams ir svečiams pristatyta Lenkijos bibliotekų atnaujinimo finansavimo programa bei jau pasiekti rezultatai. Bibliotekų delegatai buvo skatinami kūrybiškai ir inovatyviai pažvelgti į bibliotekos darbą, įvairaus amžiaus grupių lankytojų pritraukimą, veiklos sklaidą.

Kelionės metu radviliškietės aplankė ir šalies sostinę – Varšuvą. Ekskursijos dalyvės buvo supažindintos su modernia kosmopolitiško miesto architektūra, puikiai derančia su autentiškais, šimtmečius menančiais pastatais: kultūros, meno ir švietimo įstaigomis. Aplankytas ir Varšuvos senamiestis.

Kelionė buvo turininga ir labai prasminga. Jos metu Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojos pristatė savo šalį ir miestą, pasidalino veiklos idėjomis, įgijo naujos patirties. Taip pat pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Grodzisk Mazowiecki miesto ir Radviliškio rajono savivaldybės viešųjų bibliotekų.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos