Rajone – vasariškas pavasarinės poezijos paukštės skrydisRajone – vasariškas pavasarinės poezijos paukštės skrydis

Radviliškio krašte sulaukėme „Poezijos pavasario“ visai neįprastu laiku – rugpjūčio 8-ąją.

Radviliškio krašte sulaukėme „Poezijos pavasario“ visai neįprastu laiku – rugpjūčio 8-ąją.Radviliškio krašte sulaukėme „Poezijos pavasario“ visai neįprastu laiku – rugpjūčio 8-ąją.

Šiemet išbandymų sklidinas karantino laikas buvo benustelbiąs dažno mintis apie tradicinį literatūrinį festivalį „Poezijos pavasaris“. O jis štai ėmė ir apsireiškė visu grožiu bei  mostu, keliaudamas per Lietuvą dabar, pristatydamas ir saviškius, ir iš svetur atvykusius kūrėjus.

Tradicija pratęsta ir Radviliškio krašte. Jos renginys šeštadienio priešpietę kvietė Viešosios bibliotekos kiemelyje. Šventę atliktais muzikiniais kūriniais pradėjo kraštietė vokalistė Toma Pauraitė.  Susirinkusiesiems bibliotekos renginių vedėja Vaida Balčiūnaitė priminė šio festivalio istoriją, šiemečius jo akcentus. Bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasveikino „Poezijos pavasario 2020“ dalyvius ir pasidžiaugė, kad Radviliškyje bene pirmą kartą sulaukta tiek jaunų kūrėjų. Šiltą sveikinimo žodį jiems ir visiems poezijos bičiuliams tarė Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas. Išsakydamas ir savo jautrų asmeninį santykį su poezija, jis padėkojo poetams, atveriantiems gaivinančias poetinio žodžio gelmes.

Ir susirinkusiuosius užtvindė jaunųjų kūrėjų poezija: poetės-vertėjos Marijos Mažulės, poetų  Toms Treibergs (Latvija), Lauros Kromalcaitės, Simono Bernoto, Tomo Petrulio, prie kurių kūrybos skaitymų taip pritiko bardo Povilo Girdenio atliekami kūriniai.

Renginiui pasibaigus, dar pabendrauta su svečiais, jie Viešajai bibliotekai padovanojo šiemečio „Poezijos pavasario“ knygą, norintiems pasirašė autografus. Atvykusiems kūrėjams įteikta Radviliškio rajono savivaldybės ir Viešosios bibliotekos atminimo dovanų. Renginyje veikė bibliotekos parengta literatūros paroda „Atkurtos Lietuvos „poezijos pavasarių“ laureatai.

Popietę  šie tarptautinio poezijos festivalio dalyviai jau pasitikti Pašušvio kultūros namuose. Čia jie taip pat pamalonino klausytojus savo kūryba. Šventę paįvairino Grinkiškio kolektyvo „Sarva“ atlikėjai Virginija Šepronienė ir Algimantas Kšanas. Skambėjo dainos pagal Vidos Ledzinskaitė-Vaicekavičienės ir Jadvygos Vaitkevičienės kurtas eiles. Poezijos mylėtojus pasveikino Grinkiškio seniūnijos seniūnė Giedrė Bložienė. Renginį vedė bibliotekininkė Lina Lydikaitienė, kuri visiems padėkojo už dovanotą laiką poezijos prieglobstyje, jauniesiems kūrėjams įteikė dovanėlių – pačios su meile surinktų arbatžolių.

„Poezijos pavasarį 2020“ organizavo Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai vienas seniausių Europoje nenutrūkstamai organizuojamų literatūros renginių – ši tradicija sėkmingai tęsiama jau 56-erius metus ir, neskaičiuojant kai kurių pertraukų, ji vis neaplenkė Radviliškio rajono. Šiemet festivalio laureatu tapo poetas, eseistas, fotografas Alis Balbierius už eilėraščių knygą „Ekvilibriumas“, jam paskirta Maironio premija.

Viešosios bibliotekos ir jos Pašušvio filialo informacija bei nuotraukos

Nuotraukose – „Poezijos pavasario 2020“ akimirkos Radviliškio viešosios bibliotekos kiemelyje ir Pašušvio kultūros namuose