Seminare – apie biblioterapinę pagalbąSeminare – apie biblioterapinę pagalbą

Rugpjūčio 21 d. Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos filialų bibliotekininkės dalyvavo praktiniame seminare „Biblioterapija: teorija ir praktika“, surengtą pagal projektą „Biblioterapija – tai dar viena galimybė...“ Šį projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba, prie jo įgyvendinimo prisidėjo Radviliškio rajono savivaldybė ir jos Viešoji biblioteka. Praktinį seminarą vedė Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos specialistė, dr. docentė Daiva Janavičienė.

Seminaro dalyviai sužinojo nemažai biblioterapijos – pagalbos asmeniui, pasitelkiant knygas –  istorijos: kad dar Aristofanas siūlė savo komedijas skaityti nusikaltėliams perauklėjimo tikslais, kad jau XIX a. buvo praktikuojamas garsinis knygų skaitymas prieglaudose, kad 2017 m. įkurta Lietuvos biblioterapijos asociacija.

Pranešėja supažindino su knygomis, skirtomis nuotaikai praskaidrinti, su literatūros rodykle „Knygos, keičiančios mąstymą“, plačiau aptarė biblioterapines knygas mamytėms apie vaikų auginimą, knygų sąrašą, sudarytą pagal kūrinius, kuriuos skaitydama autorė patyrė naujų vidinių atradimų.

Auditorijos pageidavimu, lektorė plačiau papasakojo apie pasakų terapiją ir jos poveikį įvairioms skaitytojų grupėms, apie pasakas kaip edukacinę  priemonę vaikams, pasakų terapijos kūrybines dirbtuves suaugusiesiems ir vaikams.

Po teorinės dalies seminaro dalyvės pasidalijo į mažas – 4 žmonių – grupes ir dalyvavo pasakų terapijoje pagal Marios Molickos knygą. 5 terapinės grupės gavo užduotį – sukurti lektorės pasektos pasakos pabaigą ir jas pristatyti kolegėms.

Dalyvės pačios turėjo progą pajusti pasakų terapijos poveikį. Jos džiaugėsi savo naujais pojūčiais – vidine ramybe, pagerėjusia nuotaika ir tikino pasiryžusios gautas naudingas žinias pritaikyti praktikoje, dirbdamos su skaitytojais.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

Nuotraukose – seminaro vaizdai