Bibliotekoje – pasakų pusdienisBibliotekoje – pasakų pusdienis

Rugsėjo 18 dieną Viešoji biblioteka gyveno pasakose. Čia vyko jau tradicinis tarptautinis pasakų sekimo čempionatas „Vieną kartą gyveno...“ Jį pristatė pernykščio tokio pat renginio čempionė Regina Martyšienė, o dalyvius pasveikino ir „startą“ jiems davė Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė.

Bibliotekoje – pasakų pusdienisBibliotekoje – pasakų pusdienis

Kas kartą vis kitoks šis pamėgtas renginys ir dabar išsiskyrė iš ankstesniųjų: padaugėjo dalyvių, paįvairėjo jų amžius, atstovaujamos vietovės. Tarp dalyvių sulaukta Radviliškio lopšelių-darželių „Žvaigždutė“, „Eglutė“, Vaižganto ir Vinco Kudirkos progimnazijų, Gražinos pagrindinės mokyklos, Lizdeikos gimnazijos, Trečiojo amžiaus universiteto, Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio atstovų, pasakorių iš Joniškio, Kauno bei Panevėžio, o šiuolaikinių technologijų pagalba savo pasirinktas ar sukurtas pasakas sekė netgi jų mėgėjai iš Vokietijos, Baltarusijos ir Sakartvelo. Visam tam gražiam dalyvių būriui ir iš jų sekamų pasakų susidariusiai įvairiaspalvei pusdienio programai gana nuotaikingai, kūrybiškai „dirigavo“ čempionato vedėjas, aktorius Vladas Baranauskas. Ir dalyvius, ir jų ruošėjus bei sirgalius labai pamalonino atvykusi itin solidi, kvalifikuota komisija: žinoma etnologė, tautosakininkė, žurnalistė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto jaunesnioji  mokslo darbuotoja Gražina Kadžytė, taip pat Bernadeta Lukošiūtė, dar žinoma kaip Teta Beta – Lietuvos aktorė, radijo ir televizijos diktorė, radijo ir televizijos vaikų laidų vedėja, ir Laima Verbickienė, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė.

Bibliotekoje – pasakų pusdienis

Daugiau kaip pora dešimčių dalyvių varžėsi trijose amžiaus grupėse – vaikų, tėvų ir senelių. Kiekvienoje jų komisija pagal čempionato nuostatus išrinko nugalėtoją. Vaikų grupėje čempiono vardu tituluota Karolina Adomaitytė (ruošė mokytoja Rasmuta Valčiukienė), tėvų  – svečias Gediminas Andrašiūnas iš Joniškio kultūros centro Kirnaičių skyriaus, senelių – Neringa Kestenienė iš Radviliškio dailės mokyklos ir Genovaitė Tamošiūnienė, Trečiojo amžiaus universiteto Radviliškio skyriaus studentė. Jiems įteikti nugalėtojų sertifikatai, organizatorių ir rėmėjų prizai, kitos dovanos. Padėkos raštais, suvenyrais apdovanoti visi čempionato dalyviai. Pagal projektą bus išleista visų jų sektų pasakų įrašų kompaktinė plokštelė.

Bibliotekoje – pasakų pusdienisBibliotekoje – pasakų pusdienis

Po konkursinės dalies  surengtos savotiškos kūrybinės dirbtuvėlės. Jose dalyviai kartu su komisijos pirmininke Gražina Kadžyte aiškinosi, kas yra pasakų sekimo čempionatas, kokie jo reikalavimai. Ji ir komisijos narės Bernadeta Lukošiūtė bei Laima Verbickienė, o ir aktorius Vladas Baranauskas išsakė naudingų patarimų, kaip tokioms varžytuvėms reiktų ruoštis. Sužinota apie šiemečių pasirodymų teigiamus ir neigiamus momentus, apie tai, kas lėmė sėkmę. Visiems padėkota už dalyvavimą, už nuostabaus žanro – pasakos – pomėgį, sklaidą ir atsisveikinta iki  susitikimo kitų metų čempionate.

Bibliotekoje – pasakų pusdienis

Smagu, kad šį renginį kasmet remia Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė, internetinė parduotuvė segu.lt, AB „Pergalė“, leidykla „Nieko rimto“,  „Akropolio ledas“, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, „Pakalniškių gėlės“.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos