Į Pradžią Edukaciniai užsiėmimai moksleiviams

Edukaciniai užsiėmimai moksleiviams

-0001-11-30

Radviliškio viešosios bibliotekos Informacijos-kraštotyros skyriuje jau ne vienerius metus plėtojama edukacinė veikla, kuri padeda moksleiviams ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir gauti  naudingos informacijos.

Šiemet Radviliškio 450-ies metų sukakties proga šiame skyriuje parengta edukacinė programa „Gimtojo krašto pažinimas“. Įgyvendinant ją, vasario 28 ir kovo 1 dienomis surengti užsiėmimai Vaižganto progimnazijos 3 ir 4 klasių mokiniams, kurie čia atėjo su savo mokytojais. Pirmame bibliotekos aukšte juos pasitiko Skaitytojų aptarnavimo skyriaus ir Žaislotekos darbuotojai. Čia moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su bibliotekininkų darbu iš arčiau: jie mokėsi kompiuteriu užsisakyti ir grąžinti knygą, apžiūrėjo knygų fondus, periodikos skaityklą. Žaislotekoje vaikai pamatė daugybę žaislų, taip pat sužinojo, kad čia galima ne tik žaisti, bet ir klausytis įvairių pasakų, dalyvauti susitikimuose, kūrybiniuose užsiėmimuose.

 

Antrame aukšte įsikūrusiame Vaikų literatūros skyriuje moksleiviai apžiūrėjo dailės darbų parodą, o skyriaus vedėja Nijolė Pakštienė supažindino su skyriaus veikla, pakvietė visus, neturinčius skaitytojo bilieto, jį įsigyti.

Aplankę Komplektavimo skyrių, mokiniai stabtelėjo Paveikslų galerijoje ir pasigrožėjo Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos bendruomenės kūrybinių darbų paroda „Gražu, gražiau, gražiausia“.

Informacijos-kraštotyros skyriuje moksleiviai iš skyriaus vedėjos Daivos Paulauskienės ir vyresniosios bibliotekininkės Rimos Giedrienės sužinojo, kad čia sukauptas fotonuotraukų archyvas, saugoma vietos periodika, renkama įvairi medžiaga apie Radviliškio kraštą, kuriami kraštotyriniai įrašai, kad jaukioje interneto skaitykloje visi gali naudotis kompiuteriu ir internetu, duomenų bazėmis, skaityti knygas, žurnalus vietoje, neišsinešdami į namus.

Senųjų knygų muziejuje moksleiviai pažiūrėjo dokumentinį filmą apie Radviliškio kraštą, pasitikrino žinias  viktorinoje „Išgirsk, įsidėmėk, atsakyk“, apžiūrėjo senųjų leidinių parodą, palygino seniausią Knygos muziejaus knygą su dabartine, neseniai išleista.

Užsiėmimų pabaigoje moksleiviai skaitė eilėraščius apie Radviliškį iš knygelės „Aš ‒ savo miestui“, deklamavo savos kūrybos eilėraščius.

Edukaciniai užsiėmimai bibliotekoje vaikams suteikė teigiamų emocijų, naujų žinių, tad manome, kad tai  paskatins juos vėl čia sugrįžti ir įdomiai bei prasmingai praleisti laiką.

Viešosios bibliotekos informacija