Į Pradžią Filialai Naujienos Popietė ,,Šeima – vienas iš gamtos šedevrų”

Popietė ,,Šeima – vienas iš gamtos šedevrų”

2018-05-23

Tarptautinė šeimos diena yra minima gegužės 15 dieną. Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu, ši diena švenčiama nuo 1994 metų. Šeimos dieną minėjo ir Vainiūnų kaimo bibliotekos bendruomenė. Gegužės 17-os popietę Vainiūnų bibliotekos duris pravėrė gausus būrys klegančių vaikučių kartu su savo mamytėmis ir tėveliais. Bibliotekininkei vaikai sakė, kad jiems šeima – tai meilė, tėtis ir mama. Antrindami mažiesiems tėveliai sakė, jog šeima – didžiausia vertybė, brangenybė, džiaugsmas, pilnatvė, visas gyvenimas...

i1 Į2 3 (77)

Vainiūnų filialo bibliotekininkė Eglė Ryšytė patiems mažiausiems popietės dalyviams buvo paruošusi gausybę įvairių žaidimų, kad jiems būtų kuo užsiimti, o vyresni vaikučiai kartu su tėveliais žaidė, piešė, atliko įvairias užduotis. Kad būtų dar smagiau, bibliotekininkė vaikams išdalino paveikslėlius spalvinimui su šeimos atvaizdais, o atlikę užduotį, vaikai traukė prizus. Tėveliai taip pat aktyviai dalyvavo šeimos dienos šventėje – sekė pasakas, papasakojo savo įsimintinus nuotykius, kūrė eiles, uždavinėjo mįsles, dainavo lopšines ir t...t. Šiek tiek pavargę po aktyvių užduočių visi, tarsi didelė šeima, galėjo atsipūsti klausydami bibliotekininkės sekamos pasakos ,,Vilkas ir septyni ožiukai“. Popietės pabaigoje mažieji knygos bičiuliai, vaišindamiesi arbata ir sausainiais, žiūrėjo senosios animacijos pasaką ,,Obuolių maišas“. Bibliotekininkė šia pasaką parinko, nes ji puikiai atvaizduoja vieningos šeimos gyvenimą, kad svarbiausia ir brangiausia – šeima.

„Šeima yra ne tik namuose, šeima yra mokykloje, šeima buvome ir šią gražią popietę bibliotekoje. Kas gali būti svarbiau nei šeima? Kas brangiausia gyvenime? Būti kartu, būti viena šeima, viena širdimi, viena jėga. Net ir pasakų veikėjai – ožiukų ir kiškių šeimyna įprasmina ir atspindi lygiai tokią pat šeimą kaip ir mūsų gyvenime, nes ,,Šeima – vienas iš gamtos šedevrų” (G. Santayana), tą įrodėme ir mes“, – mintimis apie šeimą dalijosi bibliotekininkė E. Ryšytė.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Šeimos dieną minėjo ir Vainiūnų kaimo bibliotekos bendruomenė.
  2. Bibliotekininkė Eglė Ryšytė patiems mažiausiems popietės dalyviams buvo paruošusi gausybę įvairių žaidimų, o vyresniesiems ir jų tėveliams – įvairių užduočių.
  3. Popietėje aktyviai dalyvavo ir vaikučių tėveliai, kurie sekė pasakas, papasakojo įsimintinus savo nuotykius, kūrė eiles, uždavinėjo mįsles, dainavo lopšines ir t...t.