Į Pradžią Filialai Naujienos Užgavėnės Beinoravoje

Užgavėnės Beinoravoje

2013-02-13

Vasario 12 dieną Beinoravoje surengta Užgavėnių šventė.

Tam ruoštasi iš anksto. Išvakarėse bibliotekoje vyko popietė, kurios metu vaikai darėsi kaukes. Beinoravos kultūros namų meno vadovė Emilija Bieliūnienė mokė juos dainų ir žaidimų.

Užgavėnių dieną prie bibliotekos ir kultūros namų pastato ėmė rinktis persirengėliai: raganos, velniai, žydai ir čigonai. Čia pat sukiojosi ir Lašininis su Kanapiniu, vienas kitą plūsdami ir stumdydami. Vėliau tų linksmuolių būrys, nešdamiesi blogybių simbolį Morę, patraukė pagrindine kaimo gatve. Pakeliui užsuko tai į vieną, tai į kitą kiemą. Ten dainavo, žaidė žaidimus, krėtė išdaigas, pokštavo, šeimininkams dovanodami gerą nuotaiką ir juoką. Šie savo ruožtu vaišino persirengėlius arbata ir skanėstais.

Perėję kaimą, visi grįžo prie kultūros namų pastato. Šventės pabaigoje sudeginta Morė, kurios gailėjosi tik nugalėtasis Lašininis.

Siekiant išsaugoti lietuvių liaudies tradicijas, Beinoravoje Užgavėnės vyksta kiekvienais metais. Šiemet jas organizavo bibliotekos ir kultūros namų darbuotojai.

Rima Lukoševičiūtė,

Beinoravos bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė