Į Pradžią Filialai Naujienos Renginys apie literatūros pradininką

Renginys apie literatūros pradininką

2014-01-29

Baisogalos miestelio bibliotekoje sausio 28 dieną įvyko renginys „Kristijonui Donelaičiui – 300 metų“. Jame dalyvavo Baisogalos gimnazijos maironiečių būrelio nariai (vadovė Aušra Krugelienė) ir Baisogalos darželio-mokyklos 4-osios klasės mokiniai su mokytoja Elena Kalvaitiene.

Aušra Krugelienė pristatė Kristijono Donelaičio biografiją, parašytus kūrinius. Mokiniai buvo suskirstyti į keturias grupes atlikti kūrybinę užduotį – nupiešti keturias Kristijono Donelaičio poemos „Metai“  dalis.  Po to jie išklausė maironiečių skaitomas šios poemos dalis – „Pavasario linksmybes“,  „Vasaros darbus“, „Rudenio gėrybes“, „Žiemos rūpesčius“ – ir  pradėjo marginti savo didelius baltus lapus. Padedant gimnazistams, piešiniai greit buvo baigti. „Metų“ ištraukų iliustracijos eksponuojamos miestelio bibliotekoje.

Renginys buvo skirtas vieno iš lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300 metų jubiliejui.

Rita Mameniškienė,

Baisogalos filialo vyresnioji bibliotekininkė