Į Pradžią Kraštotyra Kraštiečiai M Morkūnas Remigijus Orūnas

Gydytojas odontologas, medicinos mokslų daktaras

Gimė 1947 metais rugpjūčio 5 dieną Giedraičių kaime, Radviliškio rajone.

Mirė 1996 metais lapkričio 21 dieną Vilniuje.

Mokėsi Kėdainių I vidurinėje mokykloje mokytojo Sabaliausko klasėje. Mokykloje jis buvo judrus, sportiškas, dalyvavo tautiniuose šokiuose, grojo pas mokytoją Viržonį mandolina. Labai mėgo orientacinį sportą ir aktyviai dalyvavo daugelyje stovyklų ir varžybų, ypač mokydamasis mokykloje. Mokykloje, vadovaujant mokytojui Tvarijonavičiui, dalyvaudavo pažintiniuose turistiniuose pėsčiųjų žygiuose. Ne vien keliavo, bet dalyvavo ir praktiškai tvarkant paminklus.

1964 metais, baigęs vidurinę mokyklą, Remigijus įstojo į Kauno medicinos instituto Stomatologijos fakultetą. Mokydamasis institute daug keliavo po Lietuvą, Vakarų Gudiją, Mažąją Lietuvą. Kraštotyros ekspedicijos irgi labai mėgiamos Remigijaus – į ten važiuodavo su draugais. Mokėjo fotografuoti, mėgo filmuoti. Dar studijų metais tyrinėjo propolio gydomąsias savybes. Fotografuodavo žaizdas prieš gydymą propoliu ir gydymo eigoje.

1969 metais baigė Kauno medicinos mokyklą. Kai gavo paskyrimą dirbti į Vilkyškius (Šilutės r.), nuo dviračio persėdo ant motociklo. Vilkyškiai buvo pirmoji Remigijaus darbovietė. 1972 metais jis įstojo į Chirurginės stomatologijos klinikinę ordinatūrą Kauno medicinos institute, kurią baigė 1974 metais. Jo ordinatūros vadovu buvo profesorius S. Čepulis.

Persikėlus į Vilnių, prasidėjo naujas etapas – tarnyba ir mokslinio darbo rašymas. Dirbo daug ir darbas jam sekėsi. Be burnos chirurgo darbo, daugybės budėjimų Stomatologijos klinikoje, 1984 metais apgynė daktaro disertaciją „Trišakio nervo II šakos tunelinės kilmės neuralgija“, darbe pasiūlė ir įdiegė 23 racionalizacinius pasiūlymus, yra net 11 išradimų autorius, kuriems buvo gauti SSRS autoriniai liudijimai.

Remigijus Orūnas Morkūnas palaidotas Vilniuje, Sudervės kapinėse.

Šaltiniai:

1. Iškilieji Lietuvos gydytojai odontologai. Sudarytojai Irena Balčiūnienė, Alina Pūrienė, Ingė Lukšaitė. Vilnius: Spaudmeta, 2012, p. 129-131. ISBN 978-609-95257-7-8.