Kovo 21 d. Sidabravo bibliotekoje įvyko poezijos popietė „Pasitinkam pavasarį…”. Joje dalyvavo Sidabravo kultūros namų darbuotojai: Daiva Staškūnienė ir Eugenijus Janeliūnas, Sidabravo krašto gyventoja, laisvalaikiu mėgstanti kurti Ramutė Paškauskienė, ir aktyviausios sidabravietės.

Iš pradžių Sidabravo bibliotekininkė Jūratė Kurandienė pasidžiaugė, kad už lango jau tikras pavasaris, skelbiantis naujų darbų pradžią. Šviesos ir gamtos pabudimas suteikia jėgų, energijos, pavasarį mes daugiau svajojame ir netgi įsimylime, o savo jausmus ir išgyvenimus geriausia išreikšti per poeziją. Bibliotekininkė priminė, kad kovo 21 d. yra minima Pasaulinė poezijos diena, kalbėjo apie kasmet organizuojamą Tarptautinį festivalį „Poezijos pavasaris“, kaip jis vyksta, kas jame dalyvauja, nuo kada jis rengiamas ir kas iniciatorius. Savo pasisakymą užbaigė S. Nėries eilėraščiu „Diemedžiu žydėsiu“.

Vėliau kūrėja R. Paškauskienė trumpai pristatė save, pasakojo apie savo pirmąją meilę ir kaip jos įkvėpta sukūrė pirmąjį eilėraštį. R. Paškauskienės eilėraščiai paprasti, juos lengva įsimintini. Tądien skambėjo ir kitų skaitytojų pamėgtų poetų eilės pavasario tema.

Renginio pabaigoje prie kavos puodelio susirinkusieji pasidalino savo mintimis ir naujų darbų planais, ką numatę šiemet nuveikti. Darbų sąrašas buvo įvairus: kas atnaujins savo namus, kas daugiau laiko praleis su savo anūkais, pradės sportuoti ir t. t.

Popietės dalyviai išsiskirstė su geromis emocijomis pasitikti pavasarį.

Viešosios bibliotekos informacija

Nuotraukos Daivos Staškūnienės ir Jūratės Kurandienės

1. Trumpas J. Kurandienės popietės pristatymas.
  2. Paškauskienė skaito savo kūrybos eiles.
  3. Juzefa Šernienė skaito savo pamėgtas eiles.
  4. Bendra popietės dalyvių nuotrauka.