Gegužės 19 d. vyko Vėriškių bibliotekos organizuotas pėsčiųjų žygis „Knygnešių takais“, skirtas lietuviškos spaudos atgavimo 120-osioms metinėms. Tądien grupė žygeivių išvyko į Ustronės vienkiemį, esantį Panevėžio rajone. Šiame vienkiemyje esančios sodybos klėtyje įsikūręs unikalus ir vienintelis Lietuvoje knygnešystės muziejus. Ten mus pasitiko muziejininkas Audrius Daukša, kuris papasakojo apie spaudos draudimo laikotarpį Lietuvoje (1864–1904), Garšvių knygnešių draugijos veiklą, žūtbūtinę lietuvių tautos kovą už gimtąjį žodį ir raštą. Šios kovos simboliu tapo knygnešys. 40 metų truko lietuviškos spaudos draudimas. Šitiek metų imperialistams nepavyko palaužti lietuvių. Norėdami patirti istorijos dvelksmą, iškeliavome aplankyti ją atspindinčių objektų: garsaus knygnešio Kazimiero Ūdros kapo ir paminklinio akmens jo sodybos vietoje Garšvių kaime, koplytstulpio knygnešiams prie Ustronės, paskutiniojo nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio (1896–1991) tėviškės, medinės Jono Nepomuko bažnyčios, kurioje dirbo J. Tumas-Vaižgantas, ir vaizdingų vietovių aplinkui. Nuėjome pėsčiomis daugiau kaip 15 km. Nuostabi, ką tik atbudusi gamta, muziejininko Audraus įkvepiantys pasakojimai ir jo deklamuojamos eilės buvo ypatingas akcentas mūsų kelionėje. Žygis visiems paliko neišdildomų įspūdžių.