Radviliškio viešojoje bibliotekoje nuo birželio antrosios pusės iki liepos pabaigos veiks Šiaulių apskrities moksleivių ekslibrisų konkurso „Šviečiantis kodas“ laureatų darbų paroda, kurioje išvysite moksleivių sukurtus ekslibrisus savo krašto asmenybei.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos projektą „Šviečiantis kodas“ finansavo Lietuvos kultūros taryba. Viena iš projekto veiklų – ekslibrisų paroda. Viešojoje bibliotekoje buvo organizuotos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu profesionalūs menininkai išsamiai pristatė knygos grafikos meną Šiaulių apskrities mokyklų dailės mokytojams. Šie turėjo galimybę plačiau susipažinti su ekslibriso ištakomis ir kolekcijomis, išmėginti jo praktinį įgyvendinimą įvairiomis technikomis. Gavę metodines priemones bei išgirdę praktines rekomendacijas dailės mokytojai vedė mokymus savo mokyklos moksleiviams. Aštuoniose Šiaulių apskrities mokyklose buvo sukurta daugiau nei 110 ekslibrisų pasirinktai krašto asmenybei. Šie darbai buvo pateikti ekslibriso konkursui. Iš komisijos atrinktų ekslibrisų parengta netradicinė kilnojamoji paroda, kuri jau buvo eksponuojama kavinėse „Prie parko“, „Coffas“, grožio salone „Mistress Kūtvėla“ ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Išleistas 2024 m. kalendorius, kuriame atspausdinti geriausi konkurso ekslibrisai.

Projekte dalyvavę partneriai – Naujosios Akmenės Ramučių gimnazija; Akmenės rajono Ventos gimnazija; Kelmės Jono Graičiūno gimnazija; Kelmės rajono Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazija; Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazija; Šiaulių rajono Meškuičių mokykla; Šiaulių rajono Voveriškių mokykla ir Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija. Parodoje eksponuojama Radviliškio progimnazijos moksleivės Vestos Navickaitės ekslibrisas.

Paroda „Šviečiantis kodas“ eksponuojama Viešosios bibliotekos Jaunimo studijoje. Maloniai kviečiame ją aplankyti.

Parengta pagal Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos informaciją,

Radviliškio viešosios bibliotekos nuotraukos