Rugsėjo 9 d. Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje vyko kraštietės, kelionių tinklaraščio „Vieškeliu dundant“ autorės, Ados Alejūnaitės fotografijų parodos „Radviliškio krašto dvarai“ atidarymas.  Parodoje dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys, Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Vytautas Simelis, Radviliškio turizmo informacijos centro atstovės, kiti aktyvūs bibliotekos renginių lankytojai. Ši paroda skirta Europos paveldo dienoms.

Renginio metu fotografijų parodos autorė paruošė išskirtinį pranešimą apie Radviliškio rajono ir neregėtus Lietuvos dvarus, iškilias asmenybes, kurios tuose dvaruose lankėsi, gyveno. A. Alejūnaitė pastebi, kad labai dažnai nuotraukos, kuriose užfiksuoti dvarai, tampa istorijos saugotojomis, nes vos po keleto metų, aplankius tą patį dvarą, matomi ryškūs pokyčiai. Dvarai, saugantis šimtametę istoriją, sparčiai nyksta.

Viešosios bibliotekos direktorė V. Šukaitienė dėkojo parodos autorei už prisidėjimą prie kultūros paveldo objektų išsaugojimo užfiksuotose fotografijose ir pristatytą unikalią mūsų krašto dvarų fotografijų parodą.

A. Alejūnaitės aplankytos atokiausios bei daugeliui negirdėtos mūsų šalies vietos (dvarai, maldos namai, malūnai, etnografiniai kaimai ir kt.) atgimsta daugiau nei 35 tūkst. gerbėjų turinčiame asmeniniame tinklaraštyje „Vieškeliu dundant“. Ada Alejūnaitė 2020 m. pelnė Lietuvos metų keliautojos titulą, o 2022 m. šiaulėniškės asmeninis tinklaraštis „Vieškeliu dundant“ buvo išrinktas pačiu sėkmingiausiu žiniasklaidos projektu, skatinančiu keliones į Lietuvą arba Lietuvoje.

Renginio metu skambėjo A. Alejūnaitės mamos, Vandos Alejūnienės, kūrybos eilės. Kaip sako parodos autorė, mama jai yra kūrybos įkvėpėja, iš jos išmoko pasakoti įvairias istorijas, užsikrėtė pomėgiu keliauti, tyrinėti.

Parodą „Radviliškio krašto dvarai“ bus galima aplankyti iki spalio 15 d. Taip pat kviečiame aplankyti Viešosios bibliotekos Mažojoje galerijoje eksponuojamą radviliškietės Elvyros Vileikienės keramikos darbų parodą. Ši kūrėja molio lipdymo malonumą atrado Radviliškio mieste vykusių edukacijų metu. Lipdymas – ypatingai veikianti terapija. Elvyros darbai puošia jos pačios namų langus, iškeliauja pas draugus, artimuosius, ir nepažįstamus žmones. E. Vileikienės keramikos darbų paroda skirta artėjančiai Vyresnio amžiaus žmonių savaitei ir veiks visą rugsėjo mėnesį. Maloniai kviečiame lankyti ir kitas bibliotekoje veikiančias parodas.

A. Alejūnaitės nuotraukos