Birželio 1-ąją Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir vėl pakvietė savo skaitytojus ir lankytojus į Tarptautinį pasakų sekimo čempionatą „Vieną kartą gyveno...“, kuris šiemet vyko jau šeštąjį kartą. Čempionate dalyvavo ir pasakas sekė ne tik Lietuvos pasakų mylėtojai, bet ir lietuvių bendruomenių nariai, gyvenantys užsienyje, bei Latvijos ir Sakartvelo pasakoriai. Šis projektas skatina tautų bendrystę ir visiems primena, kokia reikšminga mūsų gyvenime yra pasaka. Taip pat projektu siekiama atgaivinti senąsias tradicijas ir pagerbti geriausius pasakų sekėjus, pakviesti įvairių kartų žmones į renginį, kuris, tikimasis, yra visiems dalyviams vienodai įdomus, reikšmingas, vienijantis skirtingų kartų, socialinių sluoksnių bei specialybių žmones, mažinantis socialinę atskirtį ir buriantis atitinkamą bendruomenę.

Tarptautinio pasakų sekimo čempionato „Vieną kartą gyveno...“ pradžią paskelbė Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė. Ji pasidžiaugė tradiciniu Viešosios bibliotekos renginiu, kuris kasmet simboliškai vyksta pirmąją vasaros dieną, kai minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Po to renginio dalyvius sveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis. Jis visiems priminė, kokia svarbi yra pasaka, mus lydinti visą gyvenimą, ir palinkėjo, kad čempionato dalyvių sekamos pasakos būtų gražios ir visos jos baigtųsi laimingai. Renginyje dalyvavo ir Radviliškio rajono savivaldybės Kultūros, paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėja Justė Juškaitė.

Renginio metu buvo sekamos savos kūrybos ir jau gerai žinomos pasakos. Vertinimo komisijos pirmininkė – tautosakininkė, etnologė Gražina Kadžytė kartu su televizijos ir radijo laidų diktore, laidos „Labanakt vaikučiai“ vedėja Teta Beta (Bernadeta Lukošiūtė) ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokytoja Laimute Verbickiene vertino pasakotojus. Čempionato metu skirtinguose Viešosios bibliotekos skyriuose ir filialuose buvo pristatomos pasakų knygų parodos, Viešosios bibliotekos Konferencijų salėje veikė Vilniaus teatro „Lėlė“ paroda „Pasakų lėlės“. Renginį vedė Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas.

Pasakų sekimo čempionato komisijos narė Teta Beta džiaugėsi šio čempionato idėja ir linkėjo jos niekada „nepamesti“. Visiems renginio dalyviams ši viešnia padeklamavo Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Mokyklinė Mūza“.. Pasakų sekimo čempionato rezultatus paskelbė tautosakininkė, etnologė Gražina Kadžytė, kuri aptarė lietuvių liaudies pasakų sekimo patirtis, tradicijas, pasidžiaugė šių metų pasakų sekėjais. Tradiciškai buvo renkami du pasakų sekimo čempionai vaikų ir suaugusiųjų dalyvių grupėse. Čempionato nugalėtoja vaikų grupėje tapo Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos moksleivė Tėja Jazdauskaitė, kurią paruošė mokytoja Jovita Brunienė. Suaugusiųjų grupės čempiono vardas atiteko pasakotojai Jurgitai Jasiškytei iš Šiaulių rajono savivaldybės V. Vitkausko viešosios bibliotekos Gruzdžių A. Griciaus padalinio.

Komisijos nariams ir visiems pasakų sekėjams už sėkmingą dalyvavimą Tarptautiniame pasakų sekimo čempionate „Vieną kartą...“ buvo įteiktos rėmėjų atminimo dovanėlės ir padėkos, o nugalėtojams – sertifikatai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė.

Rėmėjai – Ovidijaus Žalio IĮ „Segu.lt“, „Vaikų sala“, „Akropolio ledas“, AB „Vilniaus pergalė“, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Vieno aktoriaus teatras, leidykla „Briedis“, UAB „Nature Labs“, Skėmių seniūnija, Grinkiškio seniūnija. Informaciniai rėmėjai – „Šiaulių apskrities televizija“, „Saulės radijas“, „RS2“.

Tos pačios dienos pavakarę Viešojoje bibliotekoje nuotaikingą muzikinę programą „Dainos iš vaikystės“ čempionato dalyviams ir svečiams Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga paruošė Aidas Giniotis ir Keistuolių teatro grupė „Pliumbum“.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos