Į Pradžią „Pakyla pelėda, išskleidus sparnus...“

„Pakyla pelėda, išskleidus sparnus...“

2015-01-08

2015-ųjų sausio 7 d. Viešosios bibliotekos paveikslų galerijoje atidaryta Lizdeikos gimnazijos moksleivių kūrybos paroda „Pakyla pelėda, išskleidus sparnus...“ Moksleivių darbų vadovė – dailės mokytoja metodininkė Ilma Andriušaitienė. Dailės darbuose, atliktuose įvairia technika, pavaizduotas Lizdeikos gimnazijos simbolis – pelėda. Eksponuojami 24 moksleivių darbai bei įvairūs suvenyrai – pelėdžiukai.

Kaip parodos atidarymo metu kalbėjo Lizdeikos gimnazijos direktorių pavaduojanti Ina Bajarauskaitė, pelėda kiekvienam lizdeikiečiui yra ne tik išminties ir mokslo žinių simbolis, bet jis kartu telkia, vienija bendruomenę bendriems tikslams. Pelėda jaunųjų kūrėjų darbuose – išmintinga, išdykusi, šventiškai išsipuošusi, drauge su visa šeimyna – tokia, kokią ją, pasitelkę fantaziją, įsivaizdavo ir nupiešė mokiniai.
Mokytoja metodininkė Ilma Andriušaitienė papasakojo, kaip vyko moksleivių kūrybinis procesas, kokias jie pasirinko technikas, pasidalijo įspūdžiais iš lizdeikiečių parodos, eksponuotos Lietuvos Respublikos Seime. Tos parodos globėjas buvo kraštietis, Seimo narys, profesorius Vytautas Juozapaitis.
Renginio pabaigoje Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė padėkojo Lizdeikos gimnazijos pavaduotojai Inai Bajarauskaitei ir mokytojai Ilmai Andriušaitienei. Koleges su parodos atidarymu pasveikino ir Gražinos pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Sedelskienė bei dailės mokytoja Jadvyga Kurmanskienė. Lizdeikos gimnazijos vadovė joms padovanojo raktų pakabučius su pelėdžiukais, o atvirukų rinkinius „Radviliškio Lizdeikos gimnazijos simbolis“ – Viešosios bibliotekos darbuotojoms.

Vilma Merkytė,
Viešosios bibliotekos renginių organizatorė

Lauros Bagučanskytės nuotraukos