Į Pradžią Tėvo Stanislovo saulė nušvito bibliotekoje

Tėvo Stanislovo saulė nušvito bibliotekoje

2017-03-29

Tėvo Stanislovo saulė nušvito bibliotekoje

Kovo 23 dieną Viešojoje bibliotekoje įvyko ilgai lauktas susitikimas su socialinių mokslų daktare, rašytoja Valentina Šereikiene. Ji klausytojams pristatė tris savo knygas „Tėvo Stanislovo Saulė", Tėvo Roko paslaptis" ir „Gerontologijos pamokos pagal tėvą Stanislovą". Į knygų pristatymo renginį rašytoja atvyko su teologijos daktaru, kunigu Vincentu Tamošausku ir kapucinų misionieriais Milda Globyte bei Vaidu Venslovu.

Viešnia V. Šereikienė pristatė kiekvienos iš minėtų savo knygų turinį, pagrindines temas ir sandarą. Pabrėžė, kad pirmojoje knygoje gausu žmonių, artimai pažinojusių Tėvą Stanislovą, prisiminimų, iš kurių po kruopelytę ir susilipdė šio šviesuolio portretas. Antrojoje knygoje autorė didelį dėmesį skyrė visuomenės užmirštam, tarsi naujam gyvenimui prikeltam Tėvo Stanislovo Mokytojui Tėvui Rokui. Anot rašytojos, tai buvo gana svarbi asmenybė Tėvo Stanislovo gyvenime, todėl ji ir ėmėsi nuosekliai ieškoti informacijos apie šį vienuolį. Pasakodama apie trečiąją knygą, V. Šereikienė klausytojams aiškino gerontologijos sąvoką, kaip tai susiję su Tėvu Stanislovu. Knygoje akcentuota gyvenimo, tikėjimo, istorijos, sveikatos ir amžiaus pokyčio esmė, prasmė ir reikšmė.

Po keleto klausytojų pastebėjimų ir klausimų kalbėjo knygos „Tėvo Roko paslaptis" bendraautorius kunigas Vincentas Tamošauskas. Jis pristatė vienuolių kapucinų leidžiamus žurnalus „Tėvo Pijaus balsas" bei „Mylėkite viens kitą!", trumpai pasidalijo prisiminimais apie Tėvą Stanislovą ir Tėvą Roką. V. Tamošauskas pakvietė kapucinų misionierių Vaidą Venslovą papasakoti, kaip jo gyvenimą pakeitė tikėjimas.

Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vladislava Virbickienė kartu su Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkiene pasveikino svečius, apsilankiusius Radviliškyje, padėkojo už prisiminimus, kuriais tą popietę jie atkūrė šviesaus atminimo Tėvo Stanislovo paveikslą.

Svečiai įteikė jų padarytą lentelę ir pasiūlė, kad jos pagrindu 2018 metais, minint Tėvo Stanislovo 100-ąsias gimimo metines, būtų sukurta memorialinė lenta ir pritvirtinta prie namo Radviliškyje, kur gimė, augo šis iškilus mūsų kraštietis.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Knygų pristatymo metu veikė Viešosios bibliotekos parengta literatūros paroda apie Tėvą Stanislovą

2. Socialinių mokslų daktarė, rašytoja, knygų „Tėvo Stanislovo Saulė", „Tėvo Roko paslaptis", „Gerontologijos pamokos pagal Tėvą Stanislovą" autorė Valentina Šereikienė (dešinėje) ir Viešosios bibliotekos renginių organizatorė Dovilė Jankutė

3. Knygos „Tėvo Roko paslaptis" bendraautorius, teologijos daktaras, kunigas Vincentas Tamošauskas

4. Renginyje dalyvavęs kapucinų misionierius Vaidas Venslovas papasakojo klausytojams, kaip tikėjimas jam padėjo išbristi iš priklausomybių liūno

5. Svečių atvykimu pasidžiaugė Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vladislava Virbickienė (kairėje) ir Radviliškio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė (antra iš kairės).