Į Pradžią Šiaulių knygų mugėje – Radviliškio viešosios bibliotekos edukacijos

Šiaulių knygų mugėje – Radviliškio viešosios bibliotekos edukacijos

2018-11-21

Lapkričio 17 d., šeštadienį, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje nuo 11.00 val. ryto iki pat vėlumos šurmuliavo jau tradicija tapusi „Šiaulių knygų mugė“, kvepėjo spaustuvės dažais, popieriumi, skambėjo muzika ir poezija, šiugždėjo šimtų vartomų knygų puslapiai.

11lin 22lin

Knygų mugės lankytojų bibliotekoje laukė 23 Lietuvos leidyklos, 16 edukacinių užsiėmimų visai šeimai, 22 kultūriniai renginiai. Kiekvienas atėjęs galėjo rasti kažką įdomaus, kažką skatinančio vėl atnaujinti ar sustiprinti ryšį su knyga, kultūriniu gyvenimu, kūrybiniais užsiėmimais. 

Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojos mugėje taip pat pristatė savo edukacines programas. Vaikų literatūros skyriuje vyko užsiėmimas „Pasaką seku-pasaką piešiu“. Radviliškio bibliotekininkės jauniesiems skaitytojams ir jų tėveliams „Kamishibai“ būdu sekė pasakas „Įkyrūs triušiukai“ ir „Kakė makė ir dantukų fėjos puota“. Išklausę pasakas vaikai galėjo savo įspūdžius nupiešti ant šviečiančių molbertų.

Tą dieną vyko dar vienas edukacinis užsiėmimas „Kiekvienai knygai – po skirtuką“, kurį pristatė Radviliškio viešosios bibliotekos skaitytoja ir bičiulė Alfonsė Stripeikienė. Užsiėmimo metu mugės lankytojai galėjo stebėti, kaip gimsta knygos skirtukas, kokios medžiagos ir įrankiai naudojami. Taip pat jie ir patys galėjo pabandyti susikurti knygos skirtuką.

Mugėje Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojos ne tik dalijosi savo idėjomis, bet ir turėjo progą pabendrauti su kolegomis ir išbandyti jų siūlomas edukacijas.

  1. Užsiėmimas Vaikų literatūros skyriuje „Pasaką seku- pasaką piešiu“.
  2. Alfonsė Stripeikienė su mugėje dalyvavusiais mimais.