Į Pradžią Naujienos Radviliškio viešojoje bibliotekoje – kūrėjo jubiliejus, dviejų autorių parodos atidarymas ir vaizdo, garso bei šviesų šou

2018-12-11

Šių metų gruodžio 10 d. Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko renginys, kuriame pristatyta kūrybinių darbų ir fotografijų paroda bei parodytas kūrėjo performansas. Šią dieną savo parodą „Trijų išminčių atradimas“, skirtą 60-ajam jubiliejui, atidarė Gediminas Beržinis kartu su savo dukra Laima Beržinyte-Gulbiniene. Ji fotografijose įamžino įvairias tėčio gyvenimo akimirkas.

B1 B2 B3

B4 B5

B6

Šventinis renginys prasidėjo jubiliejiniais sveikinimais kūrėjui. Gerbiamą G. Beržinį pagerbti ir jo darbų paroda pasidžiaugti atvyko Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, Šiaulių Šv. Jurgio parapijos Kunigas vikaras Vidas Bernardas Sajeta, Radviliškio rajono Aukštelkų seniūnė, G. Beržinio vaikystės draugė, klasiokė Alma Kubilinskienė, Šiaulių universiteto filosofas Jurgis Dieliautas, Šiaulių miesto kultūros atstovai, visuomenininkai, draugai ir pažįstami, jo įvairiapusio talento gerbėjai. Viešosios bibliotekos bičiulį G. Beržinį su jubiliejumi pasveikino ir Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, kuri džiaugėsi ilgai trunkančia bendryste. Po to visi kartu su solistu Martynu Žukausku jubiliatui skyrė muzikinį kūrinį „Ilgiausių metų“.

Antroji parodos autorė – L. Beržinytė-Gulbinienė dėkojo tėvams už gyvenimą ir sveikino jubiliejų švenčiantį tėtį Gediminą, dalijosi prisiminimais, atviravo apie jo gebėjimą priimti aplink esančius žmones tokius, kokie jie yra, nuoširdų Ačiū jam tarė už supratimą ir palaikymą.

Renginio svečiams G. Beržinis trumpai pristatė savo parodą „Trijų išminčių atradimas“, kurios idėja, anot kūrėjo, labai paprasta – tai trijų miestų jungtis, su kuriais jis visą gyvenimą buvo susijęs. Radviliškis, Pakruojis ir Šiauliai – tai miestai, kuriuos G. Beržinis sakosi labiausiai mylintis.

Po parodos pristatymo susirinkusiems autorius padovanojo vaizdo, garso bei šviesų šou. Skambant  grupės „Metalika“ muzikai, jis kūrė improvizuotą meną: rankomis piešė paveikslus, kuriuos vėliau dovanojo parodos lankytojams. Ši muzikos, vaizdo ir šviesų dermė atspindėjo kuriančio autoriaus asmenybę, jo įvairiapusiškumą.

Jaukaus ir kūryba alsuojančio vakaro muzikinį foną kūrė šie atlikėjai: solistas Martynas Žukauskas ir pianistė Živilė Kudirkaitė ir repo muzikos atlikėjas.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Radviliškio viešojoje bibliotekoje pristatyta G. Beržinio kūrybinių darbų ir L. Beržinytės-Gulbinienės fotografijų paroda „Trijų išminčių atradimas“.
  2. G. Beržinio parodos atidaryme dalyvavo (iš kairės) Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė V. Šukaitienė ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė.
  3. G. Beržinį pasveikinti atvyko Radviliškio rajono Aukštelkų seniūnė, vaikystės draugė, klasiokė A. Kubilinskienė.
  4. Fotografijų autorė – L. Beržinytė-Gulbinienė, kuri su bibliotekos renginių lankytojais dalijosi prisiminimais, dėkojo savo tėčiui už supratimą ir palaikymą.
  5. Renginį Viešojoje bibliotekoje vainikavo vaizdo, garso bei šviesų šou, kurį svečiams paruošė G. Beržinis.
  6. Muzikinį pasirodymą padovanojo solistas M. Žukauskas ir pianistė Ž. Kudirkaitė.